GPC U19 Holice 11.2.2018

Postupový turnaj na GPA navštívilo jedenáct pánů a deset dam. Vše důležité lze odečíst z výsledků, uvedu jen ty podstatné momenty turnaje. Opět musím pochválit Aničku Všetečkovou za předvedený výkon, zejména třetí místo v deblu s Verčou Veselou (a výhra nad párem R. Bártová/K. Valentová) je pěkný počin. Postupy pro náš oddíl si zajistil Michal Grund ve dvouhře. Další postup potvrdila Róza Bártová ve stejné disciplíně. Bohužel nejsmutnější moment nastal při semifinálovém zápase dvouher Péti Janouška s Tomášem Strnadem. Dobrušský hráč většinu zápasu projevoval naprosto nevhodné chování a může být rád, že vrchní rozhodčí neuplatnil striktnější metr na jeho excesy za hranicí slušného chování i pravidel. Typickým příkladem je situace z druhého setu, kdy Péťa sportovně zatleskal povedenému úderu soupeře, přičemž ten, v následující výměně, to oplácel vulgárními nadávkami. Naštěstí se Péťa nenechal rozhodit naprosto nedůstojným vystupováním soupeře, zůstal v klidu, a povzbuzován celou halou, zápas zcela po zásluze vyhrál. Všem postupujícím opět blahopřejeme a přejeme ať se daří v březnu v Hradci Králové!

Martin J.

fotogalerie|výsledky