Dvě zlata pro Lucku Krpatovou a zásadní pardubická stopa na BEC U17 Český Krumlov!

Od čtvrtka 5. 4. do soboty 7. 4. byl hostitelem evropského circuitu Český Krumlov a cestu na něj si udělala čtveřice pardubických borců. Lucka Krpatová, Adam Ehm, Káťa Valentová a Petr Janoušek. V konkurenci hráčů z jedenácti zemí si vedli parádně. Vezměme to po disciplínách:

Smíšená čtyřhra: Osud v podobě losu chtěl, aby se setkaly cesty našich zástupců už ve čtvrtfinále. Adam s Káťou se do něj propracovali s občasnými minivýpadky v koncentraci, ale hra se zápas od zápasu zlepšovala. Z druhé strany pavouka se přibližoval Karol Budny (PL) v páru s Luckou (nasazené dvojky), kteří si výhry hlídali s jistotou. Společný zápas těchto dvojic byl jednoznačně nejlepším mixovým představením turnaje a jen drobné chybičky rozhodly, že dál půjdou Karol s Luckou. Chybělo ale jen málo a mohlo to být opačně, kdo byl divákem, tak potvrdí. Vítězové si zkušeně hlídali i další mače a celkové vítězství jim neuniklo. Lucko, gratulujeme k zlatu!
Oslím můstkem se dostáváme k Péťovi s Verčou Veselou. U nich se nějak zaseklo losovací zařízení :-), protože do prvního kola dostali právě pozdější finalisty z Polska, pár Szymanowski / Jankowska. Bojovali s nimi statečně, což dokazuje výsledek, sebrali jim totiž na cestě do finále vůbec nejvíc bodů a samozřejmě to vyvolá myšlenku, kam by místo nich došli v pavouku oni… Ale to se nedá nic dělat.

Singl: Tady se pozastavím hlavně u jednoho jména, což je Adam. Lucka totiž dvouhru nehrála a Káťa s Péťou se budou snažit na své zápasy co nejrychleji zapomenout. Adam sehrál vynikající, leč nevydařenou čtvrtfinálovou bitvu s Polákem Jeziakem. Žádný míč pro něj nebyl ztracený a zápasu zatleskalo hodně diváků.

Čtyřhra: Adamovi s Michalem Morávkem ani Kátě s Klárou Petruškovou se nepovedlo přejít přes první zápas, měli prostě silnější soupeře, než byla aktuální forma. Co se nepovedlo jim, dokázal Péťa Janoušek. Původně čtyřhru hrát neměl, ale vzhledem k uvolněnému místu si ji nakonec zahrál. Parťákem mu byl německý hráč Rouven Wulandoko. Jejich zápasy dirigoval spíše Péťa a podařilo se jim dojít až do čtvrtfinále. Když si uvědomíme, že se poprvé se spoluhráčem viděli až čtvrt hodiny před zápasem, je konečné dělené páté místo parádním úspěchem! A ze svého pohledu musím dodat, že koučování v angličtině má taky něco do sebe 🙂
Nakonec je třeba zmínit parádní a překvapivě nepříliš komplikovanou jízdu Lucky s Káťou Zuzákovou. Ony si totiž komplikace nepřipustily, a i když Kačku trochu trápila záda, bez ztráty setu došly až na stupínek nejvyšší. Zajímavostí je, že až na jednu výjimku porážely pouze české páry. Blahopřejeme!

Stream z turnaje byl k dispozici na internetu, jen s tou vlastností, že se za něj muselo zaplatit. A to platí i pro záznamy. Částka sice nebyla veliká, nicméně by mě docela zajímalo, kolik diváků bylo odfiltrováno tímto poplatkem. Názory v hale na to byly řekněme… smíšené.

A nakonec zajímavost: Adam měl velkou radost z nového dresu jen do chvíle, kdy odhalil, že mu na něj vytiskli ADAM EHN. Asi došlo písmenko M, jinak si to nedokážeme vysvětlit 🙂 🙂 🙂

Přestože si každý vybral slabší chvilku dle hesla „Nikdo není dokonalý“, pochvalu si pardubičtí hráči určitě zaslouží. Nejméně takových chvilek zažila Lucka, a proto si odvezla dva poháry za první místa. Ale i ostatní tři oddíloví spoluhráči zanechali na tomto mezinárodním turnaji výraznou stopu a nabrali další zkušenosti. Martinu Krpatovi patří dík nejen za bezchybný transport. Tři dny strávené v hale byly náročné, ale stálo to za to.

Martin J.

Fotogalerie | Výsledky