Opět úspěšná pardubická anabáze na BEC U17 Głubczyce

Čtyři pardubičtí mušketýři opět bojovali (a hlavně opět bodovali) na příjemně zorganizovaném třídenním turnaji evropského okruhu a to konkrétně v polských Głubczycích, tedy nedaleko od našich hranic. Čtvrteční cesta do Opavy, kde jsme bydleli, byla poměrně strastiplná a zdánlivě nekonečná, a to hlavně z důvodu všemožných dopravních omezení a uzavírek… A vlastně to platilo i pro nedělní cestu zpět. Naše čtveřice to ale zvládla a to naprosto platí i pro výkony na turnaji. A poradila si třeba i se sobotní velmi pozdní večeří před 23. hodinou, program turnaje se totiž poněkud protáhl… Momenty hodné písemného zaznamenání následují, zbytek nechť laskavý čtenář odezírá z výsledků:

Příjemným překvapením byla dvouhra Péti Janouška, který si v pohodě poradil s Polákem Kwiatkowskim, aby pak řádně potrápil nasazenou dvojku Haranguse – zejména v druhém setu rumunský favorit vůbec nevěděl, co na Péťu zahrát, na celý zápas to ale nestačilo. Káťa Valentová má velké uznání nejen za vítězství v prvním kole nad silnou Polkou Ariannou Biel, ale za další dva vítězné zápasy a dosažené čtvrtfinále. Adam Ehm tentokrát skončil ve třetím kole, přičemž od dalšího postupu ho zastavil pozdější finalista Niczyporuk.

V mixu se naše páry seřadily v horní části pavouka. Došlo nakonec jen na jedno střetnutí – nasazené jedničky Karol Budny (PL) s Luckou Krpatovou se v třetím kole potkali s párem Janoušek / Veselá a málem došlo k velkému překvapení, protože naprosto vyrovnané první dva sety skončily 19:21, 21:19, přičemž byly doprovázeny oboustranným hlasitým hecováním. Ve třetím setu pak kontroverzně podávající Karol rozložil snahu dvojice Petr + Veronika a k senzaci tedy nakonec nedošlo. Přesto si Péťa s Verčou zaslouží pochvalu a příště doufejme i lepší los a výsledek.
K dalšímu, a nutno říci očekávanému, „skoro-pardubickému“ souboji Lucky s Karolem proti Adamovi s Káťou nedošlo. Duo A. Ehm + K. Valentová do čtvrtfinále po tuhém boji totiž nepustil pár Dostál / Šilhavá. Karol s Luckou odehráli pak ještě jeden vítězný zápas, a hráli by i dál, nebýt zdravotních potíží Karola, který už do neděle nenastoupil. Lucka se tedy dočkala semifinále a tím pádem i poháru za třetí místo – opět krásný výsledek!

Čtyřhra dámská našemu oddílu přinesla stupínek nejvyšší a zasloužila se o to Lucka Krpatová ve dvojici se Zuzannou Jankowskou. Ale že to obě dámy neměly jednoduché! Stačí se podívat na výsledky semifinále a finále, kdy shodně v obou fázích ztratily první set. Zbytek zápasů už ale kontrolovaly a zaslouženě převzaly ten největší pohár za první místo a sladkou pozornost v podobě dortu.

Adam v deblu opět spojil svůj um s vítězem dvouhry Honzou Janoštíkem. Do tuhého začalo jít od čtvrtfinále dále. Nejtěžší souboj nastal ve finále, kdy oba, nejspíš už unaveni náročným programem, podlehli v dramatické bitvě polskému páru Wrzalik / Piorkowski. Druhé místo v takové konkurenci je super úspěchem. Kdo sledoval třeba zápasy ruské dvojice Dubovenko / Oglobin, tak mi dá jistě za pravdu – oba tito hráči výšky, která sotva přesahuje síť, překvapovali rychlou hrou a výbornou sehraností.

Péťa si opět zkusil debla s novým spoluhráčem, kterým se tentokrát stal opavský Karel Wanke. Spolu porazili kvalitní pár Szczypka / Wiercigroch, dál už byli soupeři lepší. Káťa s Adélou Chadimovou také došly do druhého kola, kde je zastavil česko-polská dvojice Chojnacka / Němcová.

Znovu je třeba připomenout, abychom tyhle výsledky nebrali jako samozřejmost a vážili si úspěchů všech našich zástupců a to i v případě, kdy to neskončí vystoupáním na stupně vítězů. Že si z Polska pro náš oddíl „vezeme“ po jednom prvním, druhém i třetím místě, je výborný počin a hodně si toho važme. Všem děkujeme a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Martin J.

Fotogalerie | Výsledky