Vojta veze stříbro z dvouhry z GP A U 13! Paráda!

V sobotu a v neděli se konalo v Praze (Hamr – Štěrboholy) 2. GP A U13. Účast byla kompletní, z české špičky katagorie U13 nechyběl nikdo. Z Pardubic vyrazila početná družina ve složení: Apča Bártová, Denisa Valentová, Bárča Kulhánková, Vojta Havlíček a Adam Burget. Určitě s největšími ambicemi jela na turnaj Apča. Bohužel poslení dobou to máme, jak na houpačce, jednou nahoře, jednou dole. Tentokrát to bylo dole, hra je hodně unavená, takže nestačí ani dobrá technika, budem doufat, že toto období brzo překonáme 🙂 a nám se to podaří! Denisa předvedla pěkný výkon, zvládla první kolo, ve druhém narazila na nasaznou dvojku a pozdější finalistku Skařupovou, se kterou prohrála 21:9, 21:11. V párovkách zahrála také hezky, škoda jen koncovek jak v mix, tak v deblu, chyběl jen kousek a bylo by to super. Barča předvedla pěkný mix i debl, bohužel koncovka třetího setu nevyšla ani v mixu ani v deblu. Tak ještě musíme trochu potrénovat :). Adam odehrál turnaj ve vyrovnané bilanci 2:2, škoda mixu, zde opět chyběl pověstný chloupek. U párovek bude nutné se více zaměřit na správný pohyb. Občas se v přemíře snahy dostává na místa, kdy by být neměl. A nakonec zbyl Vojta. V prvním zápase předvedl, jak je ošidné se uspokojit prvním vyhraným setem 21:12. Po něm totiž následoval velký horor, naštěstí s dobrým koncem (22:20 ve třetím setu), tohle už bych vidět nemusel :). V dalším kole mu los přidělil nasazenou jedničku Marka Waliszewského. První set moc nevyšel, porážka 21:9, ale v druhém začal předvádět, to co umí a favorit začal mít problémy. Následovala spousta dlouhých a krásných výměn, přetahovaní o každý bodík a vydřené vítězství 21 : 19. Ve třetím setu pokračoval vyrovnaný zápas až do konce a Vojtovi se nakonec podařilo zvítězit 21 : 18 a musím říct, že si to opravdu vybojoval sám. V kole třetím sehrál další třísetový zápas s Ondrou Šolarem z Hradce Králové. I zde dokázal udržet vysoký herní standard, moc nekazil a bojoval o každý míček a přišla i odměna v podobě vítězství ve třetím setu 21 : 19. A medaile byla na světě :). O její hodnotě rozhodlo nedělní semifinálové vítězství s Michalem Moravcem 21 :18, 21 : 18 a pak finálová porážka od Václava Simona 15 : 21, 10 : 21. Stříbro je opravdová bomba :). Děkujeme a gratulujeme všem. MaK.

Fotogalerie | Výsledky