Tomáš s Pavlem berou bronz na domácím GP B U15

O  tomto víkendu se konalo u nás v Pardubicích GP B U15. I přes „prázdninový“ termín se k nám sjelo přes sto hráčů z celé České republiky. V sobotu to bylo náročné, vzhledem k delší zápasům se hrálo trochu déle než bylo v plánu, ale nakonec se vše zvládlo. Neděle už vyšla hezky, takže v 12:00 bylo dobojováno. Z našich hráčů se turnaje zúčastnili Apča Bártová, Denisa Valentová, Barča Kulhánková, Tomáš Urbanec, Pavel Jeništa, Jára a Vojta Havlíčkovi. Apče se turnaj vydařil, určitě došlo ke zlepšení, tak uvidíme jak to bude vypadat po prázdninách. Nakonec z toho bylo pěkné 9.-16 místo v singlu. Denisa doplatila na trochu těžší los, přes bojovný výkon to na výhru nestačilo. Bára na tom byla podobně, občas chyběl pouze malý kousek, ale poslední turnaje se mě herně líbily. Spolu s Deniskou si spravily chuť v deblu, kdy po dramatickém průběhu přešly přes první kolo. Tomáš se v singlu dostal na 9.–16. což asi odpovídá i když já bych tam viděl i větší potenciál. Jára mě mile překvapil, když sehrál opravdu krásné zápasy. Škoda, že se potkali s Tomášem, tak brzy. Vojtovi singly moc nevyšly, po většinu zápasu bojoval spíše sám se sebou než proti protiháči, ale nevadí, třeba si z toho vezme ponaučení a příště to bude zase o kousek lepší, koneckonců Vojta patřil v této části sezónu k největší „skokanům“, takže už má „vyděláno“. Nakonec si nechávám nejlepší výsledek víkendu pro náš oddíl, což byl debl Pavel s Tomášem. Musím říct, že Tomášovi jde debl opravdu neuvěřitelně dobře. A Pavel se snaží nezůstávat pozadu. Ještě musí oba trochu zapracovat na podání a přijmu a bude to paráda. Ale už teď je radost se na ně koukat :). A nakonec z toho byla bronzová medaile. Děkujeme a gratulujeme.

Součástí tohoto turnaje byl i seminář, s názvem „Malajská cesta v badmintonu“, kde hlavním přednášecím byl malajský trenér a bývalý hráč Tan Jinn HWA. Zaznělo zde spousta zajímavých informací a srovnání podpory badmintonu (ale i jiných sportů) v Čechách a v Malajsii pro nás neskončilo moc dobře.

Mak.

Fotogalerie | Výsledky