Stříbro z domácího oblastního přeboru U15 znamená lístek na MČR pro Járu Havlíčka

Tuto sobotu se u nás konal oblastní přebor U15. Vlastně to už ani nebyl tak úplně přebor, protože po domluvě oddílů v oblasti nemohli hrát hráči s přímým postupem. Z našeho oddílu se zúčastnili Apča Bártová, Denisa Valentová, Anetka Vašíčková, Bára Kulhánková, Jára Havlíček, Vojta Havlíček, Adam Burget, Honza Rybyšar a Tomáš Urbanec. Apče se nejvíc dařilo v mixu, kdy po tuhém boji prohráli až ve finále s párem Ret/Soukupová, škoda, že na MČR postupuje pouze jedna dvojice. V deblu přidaly s Anetkou bronz a v singlu zbyly “brambory”. Apča hraje moc hezky, slušná technika, slušný pohyb, jen se nám nedaří přidat trochu více té dynamiky, bez toho splitstepu to prostě nepůjde. Anetka v poslední době ukazuje jaká je bojovnice, jako jedna z mála se v párovkách občas mrkne i na síť :). V singlu doplatila na těžší los, ale v zápase o umístění s Denisou ukázala jak umí zabojovat. Denisa v zápase maká na obdivuhodných 200% a až to podpoří i stejným výkonem na tréninku může mít ty nejvyšší ambice. V sobotu to stačilo na stříbro v deblu. Bára potěšila výkonem s Justýnou Muchovou, kdy ještě v první setu vedla 19:17, bohužel to nakonec byla porážka ve dvou setech. Ale v druhé polovině sezóny předvádí velký pokrok, jen tak dál. Vojtovi, bojujícím se zdravotními problémy, se nejvíce povedl mix, kdy s Bárou potrápili na tři sety pozdější vítěze Ret/Soukupová a to ještě byly patrné velké rezervy :). Adam bohužel chytil nasazenou jedničku hned na úvod singlu. Ale udělal mně radost svým výkonem. Celou první polovinu první setu držel statečně krok, snažil se hrát pestrou hru a také to bylo velmi vyrovnané. Pak si Radek Plánička trochu zvykl a každou chybu tvrdě trestal. Ale zde platí dvojnásob, že je důležitý výkon a ne výsledek. V mixu s Apčou předvedli pěknou hru s obrovskou bojovností a to jim vyneslo čtvrté místo (až se jim bude chtít jít víc na síť bude to ještě lepší). Honza dokáže na turnaji hodně zrychlit :). Bohužel s ohledem k jeho výšce bude nutné tu rychlost ještě zvýšit nebo se trochu vytáhnout :). Ale třeba v deblu zle zatápěli favorizované dvojici Havlíček/Tvrdík. Tomáš předvedl na své poměry moc hezký souboj o finále singlu s Radkem Pláničkou, nechybělo moc a… V deblu nehrál, má přímý postup. Největší radost nám udělal Jára, který v semifinále singlu porazil na dva sety Reta. Trochu mu pomohl i protihráč, kdy snědl před zápasem celou pizzu a to se nemá dělat. V deblu vybojovali s Adamem bronz. Nakonec se tedy na mistrovství ČR do Karlových Varů podívá Tomáš v deblu a Jára v deblu i singlu :). Děkujeme a gratulujeme.

Fotogalerie | Výsledky