Prima turnaj v Novém Městě

V sobotu se do Nového Města na Novoměstský pohár (kategorie  U9,11,13,15) vypravila desetičlenná skupina pardubických hráčů a hráček, z větší části to byli ti začínající. Vzhledem k velkému počtu přihlášených se pořadatel rozhodl posunout začátek turnaje pro kategorie U15 na 10:30 a U13 na 12:00 za což u mě má palec nahoru. Hned ráno se rozjela kategorie U9 a to dle pravidel minitonu, tzn. na širší půlce a s nižší sítí, holky a kluci dohromady. Zde nás reprezentovali Štěpánka Halámková a Honza Stružka. V kategorii U11 hráli Lucka Štočková, Eliška Dufková, v U13 Eliška Valská, Gabča Holečková, Adélka Fridrichová, Vojta Mihalik, Martin Štoček a v U15 Barča Kulhánková. Celkově bych opravdu rád všechny moc pochválil za to, jak si fandili a povzbuzovali se. To se mně moc líbilo a byla radost tam být. Bylo fajn sledovat, jak se ti úplní začátečníci zlepšují zápas od zápasu, začínají chápat co mají hrát, snaží se zlepšovat věci, které si během nebo po zápase říkáme. Prostě se mně tam opravdu líbilo :). Výsledky v těchto kategoriích nejsou vůbec důležité, důležitější je, co jsme se naučili. Přesto musím zmínit alespoň zlato Honzy a Báry. Ale pochvalu zaslouží i všichni ostatní. Štěpánka absolvovala svůj první turnaj a myslím, že na jedničku. Byl na ní vidět obrovský pokrok v průběhu turnaje i velká radost ze hry. Honza by mohl tu svoji pozitivní energii rozdávat, když k tomu přidal i to, co se už naučil, bylo z toho jeho první turnajové zlato. Gratulujeme. Lucka bojovala jako drak, navíc je hrozně fajn holka, fandila všem a myslím, že si turnaj také krásně užila. U Elišky D. bylo vidět veliké zlepšení během turnaje, například zjistila, že když má raketu nahoře vezme daleko více míčků :). Turnaj ji také hodně bavil, fandila, povzbuzovala a myslím, že si to také pěkně užila. Eliška V. se snažila co to šlo, za techniku zaslouží pochvalu, je vidět zlepšení, ale musíme přidat větší výbušnost a rychlost. Gabča se zase s technikou trochu pere, ale vynahrazuje to bojovností a chytrostí. Navíc jí vyhovoval švýcarský systém a celkové umístění je bomba :). Adélce se tolik nevedlo a měla trochu smůlu na pomocné body, takže s konečným umístěním asi spokojená nebude, ale i to patří ke sportu, někdy to prostě tak ideálně nejde a je zapotřebí si z toho vzít ponaučení a zapracovat na sobě na tréninku a příště to bude zase super. Jo, ještě by hodně pomohlo trochu povyrůst :). Na Vojtovi je neustále vidět další a další pokrok, určitě i díky výborné účasti na trénincích. Některé jeho dropy jsou skutečně výstavní. Největší rezervy máme v pohybu, zde by to chtělo zapracovat, protože pak by nastal raketový vzestup ve výsledkové listině :). Martin se také trochu pere s technikou, ale má neuvěřitelnou bojovnost. Jeho zápas s Vojtou byl opravdu na plné pecky :). Nakonec zbyla Barča, která hrála o kategorii výše (U15). Ta si nakonec hezky zahrála se staršími děvčaty, které mají daleko větší sílu a umí vybírat prudší smeče, ale nejsou na tom tak dobře technicky ani fyzicky. Další cenná zkušenost, která se určitě bude hodit. Takže ještě jednou všem moc děkuju a gratuluji všem, bylo to prima. MaK.

Fotogalerie