Apča s Denisou jsou vicemistryně ČR v deblu!

Nejprestižnější badmintonovou akcí tohoto víkendu vyvrcholilo snažení kategorie U13 v tomto kalendářním roce. Na mistrovství ČR se do Českého Krumlova sjelo 60 nejlepších hráčů a hráček kategorie U13. Jedno prvenství si náš oddíl zajistil již před zahájením :). Účast si vybojovalo celkem 6 hráčů a tím se nemůže pochlubit žádný jiný oddíl v republice. Vzhledem k tomu, že Krumlov není zrovna za rohem, vyrazili jsme již v pátek. V sobotu v 8:00 ráno jsme stáli v plné polní v krásné krumlovské badmintonové hale. Nejprve přišly na řadu mixy. Nejdále se z našich dostali Adam s Apčou a to na 5.-8. místo, kde prohráli s výborně hrající dvojicí Ptáček/Špačková na tři sety 21-18, 20-22, 21-12. Denisa, Barča i Vojta se dostali mezi 16 nejlepších a předvedená hra byla moc pěkná. V singlech dost záleží na paní Štěstěně. Asi nejhorší los měla Barča, ten jí přidělil velice silnou K. Koliášovou. Barča se ale nelekla a předvedla jeden ze svých nejlepších singlů, zvítězila v prvním setu 21:18 a ve druhém vedla 17:13, ale bohužel se zápas nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, ale odevzdala vše a takto to má vypadat. V zápase o umístění svedla další třísetovou bitvu s Dvořákovou a tentokrát vítěznou 20:22, 24:22, 21:16. Denisa měla los v prvním kole trochu přívětivější a dokázala toho využít, vítězství nad Cirokovou 21:15, 21:15 a postup do druhého kola se počítá :). Ve druhém kole si již moc vybírat nemůžete a slabších hráček zde již není. Zápas se Špačkovou Denisa prohrála 21:16, 21:14. Adélka se do dvouhry kvalifikovala na poslední chvíli a přijela hlavně posbírat nějaké ty zkušenosti, které jí určitě pomůžou v příštím roce. Za hru si zaslouží pochvalu, bojovala ze všech sil. Velkou radost mně udělala i Apča, která nejprve “dorazila” Koliášovou 21:13, 29:27 a pak sehrála vyrovnaný zápas s N. Soukupovou, což v konečném hodnocení stačilo na pěkné 5.-8. místo. U kluků bohužel postihla Adama po velmi náročných mixech naprostá vyčerpanost, která skončila až zdravotnickou pomocí. Vojta přešel v prvním kole přes nepříjemného Čepelu a ve druhém ho čekala nasazená dvojka Waliszewski. Zde Vojta ukázal, že když se dostane do herní pohody může porazit kohokoliv, ale je nutné udržet “pohodu” celý zápas, tentokrát to stačilo na krásnou třísetovou bitvu a porážka 21-8, 21-23, 21-15 trochu bolela. V deblech kluků se moc nevedlo, maximem bylo druhé kolo. Ale vše vynahradily holky Apča s Denisou, které se jako nenasazené probojovaly až do finále. Po celou dobu turnaje je zdobila veliká bojovnost a nasazení. Ve finále to sice již nevyšlo, ale stříbro je super výsledek :).  Moc gratulujeme. MaK. 

Fotogalerie | Výsledky | Streamy z celého turnaje