Tři zlata a tři bronzy z Dobrušky

V sobotu 25.listopadu 2018 se v Dobrušce konal oblastní přebor České obce Sokolské v kategorii U13. Do Dobrušky vyrazila z Pardubic pětičlenná výprava hráčů ve složení: Aneta Šverclová, Alžběta Prusáková, Martin Hykel, Kryštof Ježek a Vojta Mihalík.

Turnaj začal netradičně zápasy jednotlivců. Hrálo se Švýcarským systémem do 15 ti bodů. Jelikož se turnaje zúčastnili většinou již ostřílení hráči, odehrálo se mnoho velmi pěkných výměn, při kterých se některým vrátila ztracená sebedůvěra a radost ze hry. Konečné pořadí v jednotlivcích chlapců nakonec přálo nejvíce Kryštofovi, který získal zlato a titul Přeborníka ČOS v jednotlivcích a Martinovi, který získal bronz. Vojta i přes velkou snahu a bojovnost obsadil nakonec osmé místo. Ve dvouhře dívek se lépe dařilo Anetce, která po vyrovnané bilanci vítězných a prohraných setů obsadila páté místo. Jejími silnými protihráčkami byli i dvě nám dosud neznámé hráčky z oddílu z Chlumčan, které se ukázaly být favoritkami turnaje. Bětce nechyběla bojovnost a snaha, ale nakonec kvůli menším turnajovým zkušenostem se jí nepodařilo dosáhnout na vyšší příčky a skončila těsně na posledním místě.

V mixu nejvíce štěstí přálo Vojtovi, kterému byla na turnaji přidělena volná spoluhráčka (vítězka v jednotlivcích) s níž vytvořil vítězný tým a získal tak zlato a titul Přeborníka ČOS v mixu. Třetí příčku obsadila dvojice Anetka a Kryštof.

Čtyřhry se hrály systémem každý s každým. Ve čtyřhrách se našemu dívčímu týmu, Anetka a Bětka, podařilo zabojovat a získat bronz. Kluci, Martin a Kryštof, se chopili šance na vítězství a díky velkému nasazení a vzájemné podpoře jí využili. Postupně porazili všechny své soupeře a získali zlato a titul Přeborníka ČOS ve čtyřhře.

Všem účastníkům turnaje patří dík za jejich nasazení a dobrou reprezentaci našeho oddílu.

LJe

Fotogalerie