Noční Vinoř – GP D U15

V neděli se konalo další GP D U15 tentokrát v pražské Vinoři. Bez nemocného Adama vyrazili směr Praha Barča a Vojta. Výjimečně se budu úvodem věnovat organizaci turnaje a teprve pak výkonům našich hráčů. Již při prezentaci, kdy pořadatelé (holky byly jinak opravdu fajn, jen ta zkušenost trochu chyběla) pilně pročítali návod Tournament softwaru, mě trošku zamrazilo. Jsme trochu zmlsaní od Petra Urbance velice pečlivou přípravou na turnaj od simulací turnaje několik dní před počínaje, po harmonogram celého turnaje konče. V propozicích avizovaných 24 hráčů z obou kategorií se nenápadně změnilo na 26. Trochu liknavý přístup během celého turnaje a mnoho třísetových zápasů způsobil drobné prodloužení turnaje z avizovaných 17:00 h. na 21:37, které svítily na hodinách v hale, když Barča dohrála finále deblu. To jsem na Petra vzpomínal velice intenzivně. Pozitivní je, že jsem si vytvořil osobní rekord v délce turnaje 🙂 a to hraju badminton už 35 let. Navíc ani cesta zpět nebyla kdoví co, 100 km na dálnicí v průtrži mračen… unavenej jsem ještě dnes :). Ale pojďme k tomu nejdůležitějšímu a to je hra našich. Vojta byl dle žebříčku turnajová jedenáctka. A stejně jako včera (v sobotu) v Šumperku ukázal, že žebříček není vše. Samozřejmě potřebujete i trochu štěstí u losování. V první kole předvedl jeden ze svých infarktových kousků se šťastným koncem vítězstvím nad Nekvindou 23:25, 21:13, 24:22. V druhém kole další tříseťák s nasazenou 3/4 Pavlicou 21:19, 17:21, 21:12, tentokrát velká pochvala za zklidnění a krásně zvládnutý 3. set. Ve třetím kole cenná, ale opět nervydrásající výhra nad Moravcem 22:20, 24:22. V semifinále už nestačil na Ickerta 15:21, 17:21. Ale celý sobotní výkon byl skvělý a místy byla hra Vojty na opravdu velmi vysoké úrovni. Když se dokáže ještě více soustředit a nebude se tolik rozčilovat nad pár nepovedenými údery, máme se na co těšit :). V mixu s Bárou po dvou klidných výhrách prohráli v semifinále s nasazenými jedničkami Kovář/Klímová 21:17, 19:21, 21:15. Zde nám chybí také trochu více klidu a v párovkách prostě platí nevyhazovat, nevyhazovat, nevyhazovat. V deblu v první kole hodně potrápili nasazené dvojky Rákosník/Zlatník, ale na výhru to nestačilo. Barča měla první kolo trochu lehčí, ale v druhém narazila na pěkně hrající Vyšehradskou se kterou naposledy prohrála. Tentokrát zvládla první set 21:19 a ve druhém se trochu uklidnila a vyhrála 21:14. V semifinále se utkala s Chvalovou, kterou porazila ve dvou setech 21:17, 21:17. Finále proti Treperové nám moc nesedlo, příliš málo koncentrace a více zkažených míčů znamenalo porážku 21:11 v první setu. Zlepšení se dostavilo až na úplném konci zápasu, kdy ze stavu 20:11 se počítadlo zastavilo na stavu 20:17 a pak přišlo smolné prasátko a konec utkání. Ale tady je vidět, že hrát se dá s každým, jen je nutná plná koncentrace na hru, pak teprve začnou dařit ty nejtěžší údery. V deblu si s Luckou Vyšehradskou došly pro stříbro. Takže z večerní Prahy vezeme dvě stříbra a dva bronzy a to je paráda. Závěrem bych rád poděkoval všem našim organizátorům Petr, Pepa, Martin… a budu doufat, že v tuto hodinu u nás žádný turnaj končit nikdy nebude. MaK.

VýsledkyFotogalerie