Dvakrát stříbro na GPA U13 v Aši

Uplynulý víkend se v Aši konal turnaj GPA U13. Do Aše tentokrát z Pardubic vyrazila početně malá, ale jak se později ukázalo, výkonem překvapivě silná výprava ve složení Adélka Fridrichová a Kryštof Ježek. Pro oba zúčastněné to byl první takto významný turnaj.
Počasí v Aši nám příliš nepřálo a prověřilo hlavně dovednost řidičů, kteří měli za úkol dopravit soutěžící do místa konání turnaje. Turnaj začal s mírným zpožděním, které bylo zapříčiněno tím, že se i hlavní rozhodčí nemohl včas dostavit na turnaj z důvodu špatné sjízdnosti silnic.
Turnaj začal smíšenými čtyřhrami, ve kterých startovalo šestnáct párů. Dvojice Adélka Fridrichová a Ondra Kaplan neměla štěstí na los, a i přes tuhý odpor neprošla do druhého kola. Druhá dvojice s naším zástupcem, Marie Sogelová a Kryštof Ježek, měla více štěstí, a díky velkému nasazení a soustředěné hře postupně pokračovala do dalších kol. Bylo to o to větší milé překvapení, že se oba spoluhráči setkali poprvé na kurtu až na tomto turnaji. Po dvou třísetových bitvách se tato dvojice probojovala do semifinále, které se hrálo až následující den.
Po smíšených čtyřhrách se hrály zápasy jednotlivců. Adélka po prvním vítězství postoupila do druhého kola, kde narazila na pátou nasazenou hráčku Kláru Brázdovou, se kterou svedla třísetovou bitvu, ve které nakonec podlehla. Kryštof měl opět o trošku větší štěstí a díky chladné hlavě a velkému nasazení postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na třetího nasazeného hráče Jakuba Bouberleho, který ho již do semifinále nepustil.
Ve čtyřhrách Adélka utvořila dvojici s Luckou Tománkovou. Po prvním těžkém třísetovém zápase se tato dvojice rozhodla využít svoji šanci na umístění a propracovala se až do semifinále po vítězství nad dvojicí s druhou nasazenou hráčkou Alenou Chocholouškovou a Annou Portovou.
Kryštof pro tento turnaj utvořil dvojici s Davidem Křivkou. Oba spolu hráli opět poprvé, ale i přesto postoupili celkem přesvědčivě do čtvrtfinále, kde jim los nepřál a kde narazili na nasazenou jedničku Václava Simona a Adama Srnce. Václav s Adamem potvrdili své umístění na žebříčku a zvítězili.
Druhý den se dohrávaly semifinálové a finálové zápasy. Opět se začínalo smíšenými čtyřhrami. Maruška s Kryštofem pokračovali v úspěšném tažení a postoupili do finále, kde se utkali s turnajovou i žebříčkovou jedničkou Karolínou Kalkušovou a Václavem Simonem. Naše dvojice se protihráčů nezalekla a odehrála s nimi zápas, ve kterém i několikrát vedla. Nakonec se ale prosadila herní zkušenost nasazeného páru, a tak na naši dvojici „zbyla“ velmi zasloužená stříbrná medaile. Byl to opravdu nečekaný a o to významnější úspěch.
Adélka s Luckou se nechali tímto úspěchem inspirovat a po výhře nad dvojicí Evou Fišerovou a Eliškou Mikešovou postoupili do finále, kde se setkali s nasazenou jedničkou Barborou Bouberlovou a Terezou Tzajovou. Adélka s Luckou kladli houževnatý odpor, ale nakonec nasazené dvojici podlehli a získali tak krásnou stříbrnou medaili.
Na první start na takto silně obsazeném a prestižním turnaji to byl pro naši dvojici opravdu skvělý úspěch.
LJe

VýsledkyFotogalerie