Dva bronzy z GPC U15 v Benátkách nad Jizerou

Na nedělní GPC U15 do Benátek vyrazila trojice pardubických hráčů Vojta Havlíček, Anetka Šverclová a Barča Kulhánková. Tak jako v sobotu v Pardubicích, i sem se sjela velmi tvrdá konkurence. Turnaj se opět, kvůli velkému množství třísetových zápasů, protáhl do pozdních hodin. Anetka začala v mixu s J. Pavlíčkem bohužel hned proti nasazeným jedničkám Urban/Veverková, kde šance na postup byly minimální. V singlu jí naopak los přál a v první kole dostala domácí hráčku Hermannovou. I když za tento zápas moc chválit nemůžu, bylo z toho vítězství 21:10, 21:19.  V druhém kole se potkala s druhou nasazenou Sedláčkovou a byla z toho prohra 21:7, 21:10, ale určitě herně lepší výkon než v kole prvním. A největší radost mně udělala v zápase o umístění s Vnoučkovou, kde sice prohrála 21:13, 21:19, ale předvedená hra byla jedna z nejlepších. A to jsou ty zápasy, které nám mohou pomoct se posunout zase o kousek dál. Ve čtyřhře s Barčou, to nebylo úplně ono, bylo vidět že sehranost je minimální, přesto odehráli třísetový zápas s pozdějšími bronzovými medailistkami Keilová/Muzikářová. Vojta ve dvouhře narazil v prvním kole na Fošuma a já musel chvilkama zavzpomínat na hororový zápas z GPA. Nakonec to nebylo tak vypjaté a Vojta vyhrál ve dvou setech, ale k úplně povedeným zápasů tento zařadit nemůžu. Jako další na Vojtu čekal nasazený Patrik Hrazdíra. V zápase dvou nerváků, kde lítali nejen míčky, ale i rakety, měl nakonec více klidu ve třetím setu Hrazdíra a zvítězil 21:14. Nicméně to byl od Vojty velmi dobrý výkon a je jasné, že k vítězství by ho posunula větší dávka klidu a rozvážnosti, herně na něj určitě má. Ve čtyřhře, právě s Hrazdírou, prošli přes silnou dvojici Kerpl/Nekvinda a sehráli krásné semifinálové utkání s finalisty Rákosník/Zlatník, bohužel se smutným koncem 16:21, 18:21. Nicméně to byl opravdu hezký zápas. S Barčou trochu doplatili na horší los, kdy hned ve čtvrtfinále narazili na pozdější vítěze Srnec/Koliášová a prohráli 12:21, 19:21. Barče v singlu los přidělil hned na první kolo velmi silnou Paterovou, která na Hamru porazila i vítězku mosteckého GPC Ellu Knaislovou. V prvním setu zvítězila Paterová 21:16, ve druhém měla navrch Barča a vyhrála 21:11, ve třetím rozhodla lepší fyzička a technika Barči a vyhrála po boji 21:19. Ve čtvrtfinále jí čekala nasazená trojka Treperová se kterou před 14 dny prohrála 2:0 na sety. Od prvních míčků to byl souboj o každý balónek, Treperová bodovala svojí rychlostí, nepříjemnými dropy, Barča svojí šikovností a vytrvalostí. V první setu byla nakonec šťastnější Treperová 22:20, ale od dalších výměn Barča ještě trochu přidala, začala hrát i z těžkých pozic velmi kvalitní údery, přidala lepší fyzickou kondici a nakonec z toho, po hodinové bitvě, bylo vítězství 21:15 a 21:15 ve třetím setu. Za tento pohledný zápas zaslouží velkou pochvalu obě hráčky. V semifinále čekala na Barču Kája Kalkušová. Bohužel tento zápas se jí už tolik nepovedl a asi nejvíce chyběla větší psychická síla a soustředěnost, ale po dvou velice náročných zápasech se to dá pochopit. Takže nakonec vezeme s Benátek dva vydřené bronzy a další řádku velice kvalitních zápasů. Všem děkuji a gratuluji. MaK.

P.S. Jinak pořadatelé zvolili variantu s lidovým startovným – 50 Kč za disciplínu jsem neplatil už hodně let :), ale zase bez diplomů a medailí. Osobně bych se pro příště přimlouval za vyšší startovné s nějakou tou odměnou na konci.

VýsledkyFotogalerie