S úsměvem a prima náladou pro bronz na GP A U15 :)

Do Mostu se tento víkend sjela elita kategorie U15. Z Pardubic tentokrát vyrazila čistě “babská” sestava:  Apča Bártová, Anetka Vašíčková, Denisa Valentová a Barča Kulhánková. Apča s Anetkou se probojovaly na turnaj do všech disciplín, Denisa do deblu a Barča do singlu.
Denisa hrála debl s Novotnou, a na to, že spolu hrály poprvé, podaly kvalitní a bojovný výkon – přesto z toho nakonec byla “pouze” prohra s dvojicí Koliášová/Treperová 22-20, 21-19. Barča si vybrala svůj slabší turnaj, hra byla plná nepřesností a nevynucených chyb. Štěstí v losu jí dopřálo alespoň vítězství v zápase o umístění. Anetka se v singlu trochu trápila, chybělo více bojovnosti a elánu, ale ani los nebyl úplně ideální. V mixu si úplně nesedla s parťákem. Apča jako jediná zvládla nástrahy 1. kola a ve druhém sehrála krásný a bojovný zápas s nasazenou Žurkovou, bohužel nakonec se radovala Žurková 27-25, 21-18. Ale až se nám podaří přidat ke skvělým úderům rychlejší pohyb a fyzičku, určitě bude hrát v singlech i v neděli :). V mixu hrála se Srncem a probojovali se také do druhého kola, kde po bitvě prohráli s nasazenou dvojicí Diviš/Muchová 20:22, 21:12, 21:18. A teď k tomu, co mě opravdu potěšilo nejvíc. Apča s Anetkou se v obou sobotních deblových zápasech prezentovaly neuvěřitelně uvolněnou a přitom útočnou hrou, plnou radosti a nadšení. Protihráčky v obou zápasech nenašly žádnou zbraň, jak je zastavit a byl z toho postup do nedělního semifinále. Zde už nastoupily naše dívky s větším respektem k soupeřkám a nedařilo se jim navázat na svoji nátlakovou hru z předešlého dne. První set poměrně jednoznačně ztratily. Ve druhém zpřesnily hru a hned od začátku si udržovaly mírný náskok. Ještě v polovině setu vedly, pak však přišlo několik nešťastných míčků a soupeřky si vítězství už pohlídaly. Ale to nic nemění na bronzovém úspěchu! Gratulujeme a děkujeme. Závěrem musím říct, že tento turnaj mě přišel trochu nedůstojný turnaji kategorie GPA. Žádné empajry, jeden kurt neregulérní (horolezecká stěna v kurtu), ostatní při sluníčku také na hranici regulérnosti, velmi málo místa v zázemí, nulový bufet, ale zase jsem si zavzpomínal na své badmintonové začátky před 30 lety :). MaK

výsledky|  fotogalerie