Vítězství v prvním kole Talent ligy družstev U13

V sobotu 23.2.2019 se v Rychnově nad Kněžnou konalo první kolo Talent ligy družstev v kategorii U13. Pardubický oddíl reprezentovalo družstvo ve složení Adélka Fridrichová, Lucka Stočková, Martin Hykel a Kryštof Ježek.

Na první kolo se do Rychnova sjelo celkem šest družstev. Z tohoto důvodu se, na rozdíl od předchozího ročníku, nedělila družstva do více skupin (lig), ale hrála systémem každý s každým. Vzhledem k velkému počtu očekávaných zápasů se stanovilo, že se bude hrát vždy na dva sety do jedenácti bodů, což se ukázalo jako nejvíce stresujícím faktorem, jelikož stačilo pár chybiček a set mohl být ztracen.

Pro náš tým byla velkou neznámou naše nová spoluhráčka Lucka, jelikož to byl podle jejích slov její první turnaj, na kterém hrála párovou disciplínu. Naše obavy se však nepotvrdily, protože se Lucka s novou situací poprala skvěle. Bojovala o každý míček jako by na kurtu byla sama, a to i v situaci, kdy byl s ní na kurtu její spoluhráč.

Zbývající členové našeho týmu potvrdili svými výkony, že byli na turnaji nejvýše nasazenými hráči a nenechali nikoho na pochybách, že se na turnaji rozhodli zvítězit. I když se v některých setech rozhodovalo až posledním míčem, náš tým nenašel na turnaji přemožitele, a tak nakonec zaslouženě získal první místo.

LJe

výsledky|  fotogalerie