Dvakrát bronz z GPB U13 Praha Štěrboholy

dvě třetí místa z GPB U13 Adélky Fridrichové a Kryštofa Ježka

V sobotu 2.3.2019 se v Praze Štěrboholech konal v areálu Hamru turnaj GPB v kategorii U13. Pardubický oddíl reprezentovali Adélka Fridrichová, Martin Hykel a Kryštof Ježek.

Na turnaj se dostavil poměrně velký počet hráčů a to sice 55 chlapců a 52 dívek. Díky tomu, že se hrálo se na dvanácti kurtech měl turnaj spád a nedocházelo k žádným prostojům. Začalo se tradičně zápasy ve smíšených čtyřhrách. Naši hráči hráli v následujícím složení: Adélka Fridrichová a David Křivka z TJ Lanškroun, Martin Hykel s Violou Hrubou z Badminton Akademie Olomouc a Kryštof Ježek s Marií Sogelovou z Badminton Akademie Olomouc. Adélka i Kryštof své spoluhráče již alespoň trošku znali z předchozích turnajů, ale pro Martina a Violku to byla premiéra. Z našich týmů se na turnaji nejlépe dařilo Kryštofovi a Marušce kdy se jako nasazená jednička poměrně jednoznačně probojovali do semifinále. Semifinále smíšené čtyřhry se oproti našemu očekávání odehrálo ještě v sobotu. Naše dvojice v semifinále narazila na sehranou dvojici Barbora a Jakub Buberleovi z TJ Sokol Vodňany. V prvním setu byla hra poměrně vyrovnaná, ale v druhém setu již bylo znát větší sehranost protihráčů a stoupající nervozita našeho týmu, která se asi nejvíce podepsala na naší prohře. Bronzová medaile je ale v silné konkurenci velmi dobrým výsledkem.

Adélka s Davidem se po pěkných zápasech také poměrně jednoznačně probojovali do třetího kola, kde jim v třísetové bitvě vystavila stopku dvojice Barbora Kubáková z TJ Sokol České Budějovice a Jakub Švarc z TJ Astra Zahradní Město. Martin s Violkou svoji premiéru v úvodním zápase zvládli a postoupili do druhého kola, kde měli smůlu na los, jelikož narazili na sehranou dvojici Petr Jurný a Eliška Mikešová z SK Badminton Český Krumlov. Krumlovská dvojice zúročila své zkušenosti a zvítězila.

V souboji jednotlivců Martin celkem snadno postoupil do druhého kola, kde neměl štěstí na los, jelikož narazil na nasazenou trojku Marka Čepelu z TJ Astra Zahradní Město, který se později stal vítězem turnaje. Martin se soupeře nezalekl a v prvním setu bojoval o každý bod. Ve druhém setu však Martin trošku ve svém odhodlání polevil, a tak byl výsledek druhého setu již jednoznačně pro Marka. Adélce se v jednotlivcích zpočátku také dařilo a poměrně snadno postoupila až do třetího kola, kde se utkala se Štěpánkou Nýdrlovou z SK Prosek Praha. Adélka se své žebříčkově silnější protihráčky nezalekla a svedla s ní třísetovou bitvu, ve které nakonec podlehla. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Kryštofovi, který se postupně probojoval až do čtvrtfinále, kde se setkal s nasazenou jedničkou a pozdějším finalistou Michaelem Havlíčkem z Badminton Sharks Brno. Kryštof s Michaelem odehrál velmi těžký, ale zároveň velmi vyrovnaný zápas plný dlouhých výměn a krásných úderů. Po prvním setu, který vyhrál Michael, se ve druhém setu zdálo, že by Kryštof mohl druhý set vyhrát. Nakonec ale Kryštof těsně prohrál. Chyběla jen troška štěstí a snad i svou roli sehrálo bolestivé rameno, které si Kryštof narazil v mixu. Podle mínění přihlížejících i samotného soupeře se jednalo o velmi hezký zápas hodný finále turnaje.

Ve čtyřhrách se nejvíce dařilo Adélce s její spoluhráčkou Lucií Tománkovou z SK Hamr. Adélka s Luckou potvrdili své nasazení, kdy jako turnajová dvojka, poměrně jednoznačně postupně postoupili až do semifinále turnaje, kde se utkali s dvojicí Natálie Vránová a Andrea Blaziusová z BK Arion Praha. Bohužel Adélka s Luckou nenašli na své soupeřky účinnou taktiku a prohráli. Bronzová medaile je ale vzhledem k silné konkurenci velmi hezkým výsledkem. Martin s Kryštofem poměrně snadno postoupili do čtvrtfinále, kde se utkali s dvojicí Jakub Buberle z TJ Sokol Vodňany a Ondra Kaplan z BK DDM Holice. Naši kluci kladli statečný odpor a rozhodně měli šanci vyhrát. Nakonec Jakubovi s Ondrou podlehli, ale nebyla to žádná ostuda, protože se ukázalo, že Ondra s Jakubem budou vítězi turnaje.

Všem našim hráčům patří velký dík za předvedené výkony a za zdařilou reprezentaci našeho oddílu.

LJe

výsledky|  fotogalerie