Z GPA Velké ceny Plzně vezeme dvě medaile!

Celostátní turnaj kategorie dospělých GPA Velká cena Plzně přilákal velkou spoustu výborných badmintonistů. Největší pozornost určitě budil „návrat“ Petra Koukala, který je již tři roky v sportovním „důchodu“. A návrat to byl se vším všudy, celkové vítězství bez ztráty setu, prostě to asi umí :).

Ale ani pardubičtí badmintonisté (vlastně spíše badmintonistky) neodjeli s prázdnou. Stříbrnou medaili vybojovala Káťa Valentová v deblu se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec, z.s.) a bronzovou medaili získala Pavlína Krpatová také deblu s Veronikou Srncovou (Sokol Židlochovice). Kousek od medaile zůstal Matěj Ehm, který prohrál třikrát ve čtvrtfinále. V dvouhře prohrál s pozdějším finalistou Jirkou Králem, v deblu s Kubou Mazúrem prohráli na tři sety s pozdějšími vítězným párem Drančák/Kulíšek a v mixu s Pájou podlehli ve třech setech dvojici Palán/Němcová. Michalovi Grundovi se podařilo postoupit do kola druhého, kde svedl tuhou třísetovou bitvu s Ondřejem Klimešem, který byl nakonec o kousek lepší. Škoda porážky v kvalifikaci mixu s Káťou, kde těsně prohráli s dvojicí Mazúr/Šilhavá, která se z kvalifikace probila až stupně vítězů. Na stejném místě jako Michal v singlu, skončila i Rozárka Bártová. V kole druhém ale dokázala vzít set Dominice Budzelové, což si určitě zaslouží pochvalu.

Všem blahopřejeme a gratulujeme. MaK.

Výsledky | Fotogalerie

Fotografie: Západočeský badmintonový svaz