Pardubický B tým celkovým vítězem oblastního přeboru družstev dospělých

Druhé kolo oblastního přeboru družstev dospělých se konalo v neděli 17.3.2019 v náhradním azylu v Osíku a stejně jako před Vánocemi se sem sjely výběry Rychnova n. K., Pardubic „B“ a Lanškrouna. Předchozí utkání jsme tehdy zvládli vítězně, nicméně tentokrát jsme opět museli povolávat dosud nehrající rezervy. Naše podzimní posila Indira Shakirova se totiž už vrátila do vlasti, Káťa Valentová přešla do A-týmu, Tomáš Skála pobývá nyní příliš daleko a ostatní prostě nemohli přijet. Sestava, podle titulku již víme že vítězná, byla složena následovně:
Michal Grund, Petr Janoušek, Lukáš Wsól, Tomáš Urbanec, Jarda Havlíček, Livie Lubinová a Anička Všetečková a trenér Pepa Horáček

Začali jsme utkáním s Rychnovem, kde jsme sice pomýšleli na vítězství – to se nakonec povedlo -, ale cesta za ním rozhodně nebyla jednoduchá. Zapotil se hlavně Lukáš (v singlu a v deblu s Livií), obě utkání ale zvládli. A nutno podotknout, že Livii nabudila prohra v dámském deblu a od té doby jen vítězila! Po skončení Lukášových zápasů jsme měli už připravené číslo na ambulanci, ale tento statečný muž zdárně regeneroval a zvládl nakonec všechny zápasy se stoprocentní úspěšností a stejně tak výborně hráli i pánové Janoušek a Grund. Nejmladší posily, tj. pár Havlíček + Urbanec, možná přijely sbírat zkušenosti, ale nezůstalo jen u nich. Zahráli parádně a přidali důležitou výhru nad párem Kalina/Šmída. Suma sumárum 6:2 pro Pardubice.

V dalším utkání s Lanškrounem jsme čekali spíše prohru, jejich výběr je rozhodně silný. Výborně zahráli všichni – opět musím pochválit Járu Havlíčka a Toma Urbance, kteří předvedli výtečný deblový zápas s párem Hynek/Jurča a nechybělo moc k vítězství. Při pohledu na zápis výsledků je také nutno poznamenat, že naše výhra (znovu 6:2) mohla klidně skončit jak prohrou, remízou, tak i stavem 8:0 pro nás. Ale ať tak či tak, celkové vítězství jsme nakonec vybojovali, a to díky celému týmu. A když se řekne celý hrající tým, znamená to:
Michal Grund
Lukáš Wsól
Petr Janoušek
Tomáš Skála
Livie Lubinová
Anička Všetečková
Indira Shakirova
Tom Urbanec
Jára Havlíček
a trenér Pepa Horáček
Všem patří velký dík a gratulace!!!

Martin J.

Fotogalerie