Jára veze z Liberce bronz!

Poslední březnovou sobotu se z Pardubic do Liberce na GPC U17 vydala značně prořídlá výprava ve složení Apča Bártová a Jára Havlíček. Při současných pravidlech se holt ani na turnaje typu C nedostaneme všichni.

V mixu nám los hned do prvního kola přisoudil krajské rivaly Natku Soukupovou s Pavlem Maňáskem. Apča s Járou se rvali statečně, ale nakonec sehranějším soupeřům podlehli. 

Ve dvouhře Apča v prvních dvou kolech porazila své o tři a o dva roky starší soupeřky až překvapivě snadno. Ve třetím kole narazila na turnajovou jedničku Karolínu Hejdukovou. Bojovala statečně, ale po výsledku 14:21 a 16:21 nakonec podlehla. Přesto probojovat se do čtvrtfinále ve starší kategorii je fajn.

Jára sehrál v singlu nádherné bojovné zápasy a zastavil ho až v semifinále Jonáš Hurtík. Je parádní sledovat bojovnost, s jakou Jára hraje své zápasy, a která mu tak často přináší úspěch. Ve čtyřhře si Jára zahrál s rychnovským Martinem Holubářem a ve čtvrtfinále jen těsně prohráli s nakonec stříbrnými Paterou a Hurtíkem. Na to, že spolu nejsou sehraní, byl čtvrtfinálový zápas opravdu úžasný.

Na rozdíl od turnaje U15, který se konal na stejném místě o týden dříve, dostal tentokrát Jára za třetí místo diplom i medaili. Když jsme před devátou večerní vyráželi zpět do Pardubic, měli jsme radost, že budeme doma o hodinu dříve než před týdnem. Pak jsme si ale uvědomili, že se v noci posouvá čas o hodinu dopředu… 

LiB

Výsledky | Fotogalerie