První mistrovství ČR pro kategorii U11

MČR U11 proběhlo v pěkném sportovním areálu v Dobřanech u Plzně – ve dvou halách (modrá dívky a zelená chlapci) se nejprve v 8 skupinách utkalo 48 dívek a stejný počet chlapců.

Ze šestičlenné skupiny vždy postoupili 3 nejlepší do pavouka – první kolo se hrálo ještě v sobotu, osmifinále až finále v neděli. 

Nejlépe se vedlo Honzovi Stružkovi, který uhrál 2 výhry a 3 porážky a jen kvůli horšímu poměru skóre skončil na 4. místě ve velmi vyrovnané skupině. Svůj teprve druhý turnaj absolvoval Vojta Kubát, ale zhostil se toho statečně a nakonec urval alespoň jednu výhru a posbíral spoustu zkušeností. V děvčatech startovala pouze Eliška Dufková, která získala také jedno vítězství. Může jen litovat dalších 2 těsných porážek – stejně jako Honza mohla při troše štěstí pomýšlet na postup.

Hrálo se systémem Minitonu na zmenšené hřiště a sníženou síť – na 2 vítězné sety do 11 bodů. Byl zakázán koučing – pouze mezi sety bylo možné hráčům promluvit do duše. Pro všechny 3 to byl jejich první „velký“ turnaj, kde měli možnost nasbírat cenné zkušenosti, které se jim budou v budoucnu velmi hodit. Určitě se v konkurenci hráčů z celé republiky neztratili a rozhodně byli rovnocennými soupeři ostatním i přesto, že se ani jednomu postoupit do vyřazovacích bojů.

VýsledkyFotogalerie