GPC U17 ve Vinoři

Celou neděli strávila trojice ve složení Tomáš Urbanec, Jarda Havlíček a Aneta Vašíčková ve sportovní hale základní školy v pražské Vinoři. Podle prvotních signálů si měla Aneta zahrát pouze smíšenou čtyřhru, ale jak se postupem času odhlašovali někteří hráči, tak se Aneta posouvala nahoru a nakonec si zahrála všechny disciplíny jako všichni ostatní.

Ve smíšených čtyřhrách měl nejvyšší šance Tomáš, který byl spolu s Karolínou Křížovou nasazený jako 5/8. Tuto pozici uhájili a vyřadili je až pozdější vítězové. Jarda s Anetou se probojovali první kolem, ale dál už nestačili na dvojici Bláha – Zímová.

Ve dvouhrách se bohužel nedařilo Tomášovi, kterého už v prvním kole porazil pozdější semifinalista Ondřej Pálinkáš. Aneta Vašíčková se probojovala do čtvrtfinále, kde podlehla nakonec druhé Karolíně Nachtmanové. Nejvíce úspěchů zaznamenal Jarda Havlíček, který byl poražen až v semifinále a odvezl si tak hezkou bronzovou medaili.

Poslední hranou disciplínou byly jako tradičně čtyřhry. Aneta s Terezou Burdovou se pokoušely na tři sety prorazit z prvního kola, kdy jen s těsným výsledkem třetího setu 19:21 musely kurt opustit. Jarda s Tomášem se na „svou“ disciplínu těšili a nasazení jako dvojky obhájili. Ve finále jim chyběl pověstný krůček kdy (doufejme zatím) nestačili na dvojici Schumpeter – Šnaiberk. Ale i tak měli určitě ze stříbrné placky radost.

Atmosféra turnaje byla příjemná a i když se turnaj trošku protáhl a hráči se museli o kurty dělit s nemalým množstvím hráčů z řad dospělých, kteří už od šesti večer čekali na volné kurty.

Výsledky