Bronzové GPC U17 Přerov

V sobotu 7. září 2019 vyrazili Jarda H. a Tomáš U. hájit klubové barvy na GPC U17 do Přerova.

Jarda se do mixů nedostal; holek je stále nedostatek. Tomáš dostal partnerku přidělenou, ale v prvním kole narazili na silného soupeře a vlivem nesehranosti svůj první zápas nezvládli.

V singlech kluci své první zápasy zvládli bez větších problémů na dva sety. V následujícím kole již byli soupeři o poznání těžší a na vítězství již oba kluci potřebovali sety tři. Ve čtvrtfinále los určil, že postaví Jardu a Tomáše proti sobě, což je pro kluky vždy nesmírně prestižní záležitost. Předvedli nesmírně bojovnou hru a na kurtu nechali to nejlepší, čeho byli schopni. Jak se ale následně ukázalo, vynaložené síly chyběly v následujícím deblovém zápase. „Bratrovražedný“ boj tentokrát těsně vyhrál Jarda, čímž si zajistil účast v semifinále.

V deblech kluci svůj první zápas vyhráli. Ve druhém kole narazili na dvojici Ptáček–Slíva. Po první vyhraném setu došlo k obratu a kluky, jakoby mávnutím kouzelného proutku opustily všechny fyzické a psychické síly. Následující dva sety prakticky bez odporu prohráli; zřejmě jako pozůstatek naprostého vyčerpání z předchozího boje v singlu.

Finálové zápasy byly naplánovány na závěr turnaje. Jarda však do semifinále nezasáhl a z důvodu silné bolesti v koleni zápas nedohrál.

Z Přerova tedy vezeme dvě bronzové medaile. Zatímco v deblech je pro kluky bronzová medaile spíše zklamáním, tak v singlech se dá bronz považovat za úspěch.

Dušan Havlíček

Výsledky