Turnaj U11 minibadminton

V sobotu 2. listopadu 2019 pořádáme turnaj v minibadmintonu kategorie U11.

Na turnaji mohou hrát hráčky a hráči narození 1. 1. 2009 a mladší. K účasti na turnaji není nezbytná hráčská licence.

Minibadminton je určený především pro děti ve věku 5 až 11 let. Právě pro tuto věkovou kategorii jsou upravena pravidla: Hraje se přes sníženou síť, která je ve výšce 130 cm (standardní výška je 155 cm); a na zmenšeném hřišti – kurt končí zadní podávací čárou pro čtyřhru a je tedy pro každého hráče o 76 cm kratší. Odlišné je také počítání – hraje se pouze do 11 bodů. A proč? — děti mají vzhledem ke své výšce lepší přehled o kurtu — koneckonců, ani dospělí (často s dvojnásobnou výškou) nehrají badminton přes volejbalovou síť a na tenisovém hřišti.

Časový program:

8:15otevření haly
8:30prezence
8:45losování
8:55zahájení turnaje
9:00vyhlášení prvních zápasů
14:00předpokládané ukončení turnaje

Bližší informace najdete v propozicích.