Barča s Anetkou vezou zlato a stříbro z GPC U15 v Ostravě!

V sobotu vyrazila dvojice Barča Kulhánková a Anetka Šverclová na mezinárodní mistrovství juniorů v Orlové, zatím teda jen v roli diváků :). A aby mohly hned vyzkoušet co okoukaly, tak v neděli vyrazily na GPC U15 do Ostravy Poruby. V pěkně zaplněné startovní listině, čítající 18 hráček udělala pěkný průvan hlavně Barča. V úvodních mixech holky nafasovaly domácí borce a našim ještě chybělo trochu víc zkušeností, takže z toho byly dvě porážky v prvním kole. Ve čtyřhře si holky vedly daleko lépe. Jako nasazené jedničky sice pozici neuhájily, ale prohra až ve finále s dvojicí Osladilová/Koliášová mrzet nemusí. V singlech se Anetka po prvním vyhraném zápasu s Ševčíkovou utkala v kole druhém s T. Šimonovou a bohužel ve třech vyrovnaných setech prohrála. V zápase o umístění už zase zvítězila, také ve velice těžkém zápase. Anetku nejvíce trápí spousta nevynucených chyb, technika je velmi dobrá a ještě je nutné přidat na dynamice pohybu. Barča se vcelku v klidu dostala do finále, kde na ní čekala loňská mistryně ČR Kačka Osladilová. Ta nastoupila do utkání trochu nekoncentrovaně a dopouštěla se mnoha nevynucených chyb. Barča svojí trpělivou hrou čekala na další chyby. Na konci setu se situace hodně vyrovnala a nakonec byla šťastnější Kačka 26:24. V dalších dvou setech, ale Barča udržela větší koncentraci a trpělivá a poctivá hra přinesla ovoce v podobě celkového vítězství 21:14, 21:14. A toto Barčino vítězství patří určitě k těm nejcennějším. Je vidět, že rozdíly jsou už jen opravdu malé a někdy si stačí jen trochu věřit, udržet nervy a poctivě zápas odběhat a dá se hrát s kýmkoliv. Velká gratulace oběma a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a města Pardubice. MaK.

výsledky |  fotogalerie