Dvě zlaté, jedna stříbrná a dva bronzy z kvalifikačních GPC U13 v Holicích!

V sobotu 23.11.2019 se v Holicích konal postupový turnaj na MČR v kategorii U13. Na turnaj z Pardubic vyrazila tentokráte početnější skupinka hráčů: Adélka Fridrichová, Adélka Urbancová, Eliška Dufková, Martin Hykel, Kryštof Ježek a Vojta Kubát.

Ve smíšené čtyřhře nás reprezentovaly dvě dvojice hráček Eliška Dufková s Matějem Stránským z Hradce Králové a Adélka Fridrichová s Davidem Křivkou z Lanškrouna. Elišce se v mixu, s pro ni neznámým spoluhráčem, příliš nezadařilo, a tak prohráli v prvním kole. Naproti tom Adélka s Davidem potvrdili roli nasazené jedničky a celkem hladce došli až do vítězného finále a získali tak právo účasti na MČR v Českém Krumlově.

V jednotlivcích startovali všichni naši hráči až na Kryštofa, který mohl soutěžit pouze ve čtyřhře. Adélka Urbancová se pěkným výkonem propracovala do čtvrtfinále. Eliška Dufková bohužel nestačila na svoji zkušenější protihráčku, a tak z prvního kola nepostoupila. Chtělo by to trošku zlepšit pohyb po kurtu a úspěchy se jistě dostaví. Adélka Fridrichová jako nasazená jednička celkem jednoznačně postoupila až do finále, kde v třísetové náročné bitvě nakonec podlehla Kačce Malé ze Šumperka.

Vojta Kubát měl trošku smůlu na los, a oproti svému o dost většímu a zkušenějšímu soupeři se mu nepodařilo prosadit, a tak i přes statečný odpor nakonec podlehl svému soupeři v prvním kole. Martin Hykel se jako nasazená jednička snadno propracoval do semifinále, kde nastoupil proti o téměř polovinu většímu soupeři Adamovi Šemberovi z Lanškrouna. Martin bojoval statečně, ale nakonec po třísetové bitvě prohrál, i když chybělo jen velmi málo k vítězství.

Ve čtyřhrách soutěžily naše dvě dvojice Adélka Urbancová s Eliškou Dufkovou a Martin s Kryštofem. Adélka s Eliškou, ačkoli spolu startovali poprvé, se ve velmi pěkném a napínavém třísetovém souboji probojovali do semifinále, kde narazili na nasazené jedničky Freibauerová / Kastnerová z Hradce Králové. Ty již byly pro naše hráčky nad jejich síly a tak z toho byla nakonec bronzová medaile.

Martin s Kryštofem poměrně snadno postoupili do semifinále, kde narazili na silné protihráče Davida Křivku a Adama Šemberu z Lanškrouna. I když to byl poměrně těžký zápas, naši kluci velmi koncentrovanou a důslednou hrou jednoznačně zvítězili a postoupili do finále proti nasazeným jedničkám Lukáši Patzákovi a Matyáši Slavíkovi z Nového Města nad Metují. Finálový zápas byl velmi těžký, plný zvratů a dlouhých vyčerpávajících výměn. Kluci první set prohráli. Ve druhém se jim zpočátku také úplně nedařilo a prohrávali o sedm bodů a už to vypadalo na prohru. Kluci se ale nedali a ztrátu dotáhli, a nakonec za stavu 26:24 druhý set vyhráli. V posledním třetím setu to byl zpočátku opět boj o každý míč, ale v druhé polovině již byli naši kluci více v pohodě a donutili soupeře k více chybám, a tak nakonec zaslouženě vyhráli a získali postup na MČR. Důkazem náročnosti zápasu pak byli i slzy štěstí u Kryštofa i nás, rodičů.

Shrnutí na závěr: Adélka Fridrichová zlato v mixu a stříbro v singlu, Adélka Urbancová a Eliška Dufková bronz v deblu, Martin Hykel bronz v singlu a zlato v deblu a Kryštof Ježek zlato v deblu. Za předvedené výkony a bojovnost pochvala, a poděkování všem zúčastněným.

LJe

výsledky |  fotogalerie