Deset placek ze Šumperka!

Devítičlenná výprava pardubických badmintonistů a badmintonistek vyrazila v sobotu do Rapotína u Šumperka na “céčko” kategorie U17. Konkurence se sjela nebývale silná a jen těžko se hledal lehký soupeř.

Po těžkých bojích si vítězství v mixu veze do Pardubic dvojice Bártová/Urbanec a bronz dvojice Vašíčková /Havlíček J. a Kulhánková/V. Havlíček. Škoda dobře rozehraného semifinále Barči s Vojtou byli od finále opravdu kousíček. 

V singlech se k Járovým velmi kvalitním výkonům, a tím i prvnímu místu, přiblížil Tomáš Urbanec, který ukázal, že umí hrát velmi hezky i singl 🙂 a zaslouženě si vybojoval nečekané, ale naprosto zasloužené stříbro. Za pochvalu určitě stojí i výkony Adama Burgeta a Vojty Havlíčka, jen konkurence byla pro tentokrát silnější. Oba hrají teprve kategorii U15, takže ještě mají spoustu času zabojovat i o lepší umístění. Že byla konkurence velmi tvrdá mohou potvrdit i holky, kterým se i přes velmi pěknou hru podařila urvat “pouze” jedna bronzová medaile. Ale např. vítězství Anetky Vašíčkové nad nasazenou trojkou ve dvou setech, vítězství Barči Kulhánkové nad hezky hrající Cirokóvou, statečný boj Apči Bártové s pozdější vítězkou Benišovou určitě stojí za pochvalu. Tu největší si vysloužila Déňa Valentová, která porazila nasazenou dvojku Natálku Soukupovou a veze domů velmi cennou bronzovou medaili. 

V deblech kluků nečekaně zvítězili Vojta Havlíček s Pavlem Jeništou, kteří jako nenasazení předvedli stupňující se výkon a hra ve finále proti Járovi a Tomášem snesla velmi přísné měřítko. V dívkách zahrály nejlépe Barča s Verčou (HK), které od celkové vítězství dělily jen 2 míčky (vedly 19:16 ve 3. setu) bohužel nakonec se musely “smířit” se stříbrem. Ale i vítězství nad nasazenými dvojkami (Muchová/Soukupová) bylo nesmírně hodnotné. Bronzové medaile vybojovaly Denisa Valentová s Bárou Mrázkovou (Lanškroun).

Celkově si odvážíme polovinu všech medailí (10) – 3 zlata, 3 stříbra a 4 bronzy, což ve velice silné konkurenci zaslouží velkou pochvalu. Pochvalu si určitě zaslouží i nejlepší bufet v ČR :). Jediným menším negativem byla délka turnaje, odjížděli jsme v 21:00 :). Všem děkuji a gratuluji. MaK.

FotogalerieVýsledky