Čtyři medaile z GPC U15 v Novém Městě nad Metují!

V sobotu 18.1.2020 se v Novém Městě nad Metují konal turnaj v kategorii U15. Na turnaj z Pardubic tentokráte vyrazila sedmičlenná skupina hráčů: Adéla Fridrichová, Aneta Šverclová, Gábina Holečková, Adam Burget, Vojta Mihalík, Martin Hykel a Kryštof Ježek.

V mixu za náš tým startovali dvojice: Martin Hykel – Aneta Šverclová, David Křivka (TJ Lanškroun) – Adéla Fridrichová, Vojta Mihalík – Gábina Holečková a Kryštof Ježek – Adéla Turoňová (Sokol Radotín Meteor Praha). Z uvedených dvojic se nejvíce dařilo Adélce s Davidem, když se probojovali do čtvrtfinále. Ostatním párům los nepřál, protože hned v prvním kole narazili na nasazené trojky nebo dvojku turnaje (Fošum-Janíčková), která se později stala i vítězem turnaje.

Ve dvouhrách klukům los opět nepřál. Martin narazil hned na začátek na budoucího vítěze Ondru Šolara (TJ Montas HK) a ten byl nakonec nad jeho síly. Podobně na tom byli Vojta s Kryštofem, kteří i přes bojovné výkony nepřekonali své soupeře. Dívkám se dařilo lépe. Adélka Fridrichová se probojovala až do semifinále, kde jí zastavila Lucie Paterová (Sokol Radotín Meteor Praha) budoucí vítězka turnaje. Anetka se probojovala do čtvrtfinále, kde jí zastavila budoucí finalistka Anna Kuchová (TJ Montas HK).

Ve čtyřhrách se ke svým spoluhráčům přidal Adam Burget a ve dvojici s Ondrou Šolarem (TJ Montas HK). Tato dvojice na turnaji nenašla přemožitele, a tak si nakonec vybojovali zlatou medaili. Kryštof s Martinem se probojovali do semifinále, když porazili nasazenou trojku (Tvrdík-Čada), a získali tak svou první medaili v kategorii U15. Vojta utvořil dvojici se Sebastiánem Janíčkem (Sokol Radotín Meteor Praha) a stal se tak další nasazenou trojkou turnaje. Toto nasazení jim zajistilo pozici ve čtvrtfinále, ze kterého však již bohužel dále nepostoupili. Ve čyřhrách se dařilo i našim dívkám, kdy dvojice Adélka s Anetkou získali bronzovou medaili, když se probojovali do semifinále. Gábina jako volná hráčka utvořila dvojici s Viktorkou Kočí (TJ Montas HK). Tato dvojice se však proti sehranější dvojici neprosadila a dále nepostoupila.

Celkové skóre: zlato (Adam) a bronz (Martin – Kryštof) ve čtyřhře chlapců a dvě bronzové v dívčích dvouhrách (Adélka) a čtyřhře (Adélka – Anetka).

Za předvedené výkony a bojovnost patří poděkování všem zúčastněným.

LJe

FotogalerieVýsledky