Z Ústí vezeme čtyři zlata z pěti!

V brzkých ranních hodinách vyrazila v neděli z Pardubic skupina hráčů (Déňa Valentová, Anetka Vašíčková, Bára Kulhánková, Pavel Jeništa, Tomáš Urbanec a Vojta s Járou Havlíčkovými) na turnaj GPC U17 do Ústí nad Labem. Počasí vypadalo nevyzpytatelně, ale nakonec byly obě cesty v pohodě, ráno trochu mlhy, večer slabý děšť, ale nikde nic namrzlého :). V hezké univerzitní hale s devíti kurty bylo pro náš turnaj vyčleněno minimálně 5 kurtů a vše probíhalo plynule. Trochu problémem se ukázal naplánovaný konec na nejpozději osmnáctou hodinu. Nebylo to vinou organizace, ta byla v pohodě, ale prostě turnaje v této silné konkurenci se spoustou dlouhých třísetových zápasů nekončí před 18 hodinou :). Nakonec se vše zvládlo do 18:30, takže domů jsme dorazili kolem 21:00 :), což je ještě přijatelné. Z toho plyne, že jsme opět odjížděli jako poslední :). 
Jako již tradičně vše začalo mixama. Pavel Jeništa si nepřivezl partnerku, ale byla mu nalosována. Přes velmi hezkou hru obou, se projevila nesehranost a Pavel na tři sety prohrál v první kole. Zbývající 3 naše páry se probily až do semifinále, kde na sebe narazili Tomáš s Déňou a Jára s Anetkou. Nakonec byly lepší Tomáš s Déňou. V druhém semifinále statečně bojovali Barča s Vojtou a nebýt trochu více nevynucených chyb, mohli pomýšlet i na finále. Ve finále předvedli infaktový zápas Déňa s Tomášem, kdy se ve druhém a třetím setu neustále střídaly mečboly se setboly na obou stranách. Nakonec se štěstíčko přiklonilo k našim a první zlato bylo doma.
¨V singlech jsme aktuálně silnější v chlapcích, holky mají ještě čas :). Pavel opět sehrál velmi slušné zápasy a po vyhraném prvním zápase 21 : 18 ve 3. setu, statečně bojoval s velmi silným Adamem Králem, bohužel na vítězství to nestačilo. Tomáš, také po vyhraném prvním zápase, narazil na výše nasazeného Pálinkáše a přes veškerou snahu prohrál ve dvou setech. Vojta se v prvním zápase trochu hledal, naštěstí to stačilo. Ve druhém narazil na nasazeného Brunce a nakonec se mohl radovat 21 : 19 ve třetím setu z vítězství. Následoval zápas proti nasazené dvojce Kovářovi, kde Vojta prohrál a byl trochu nespokojený, ale mně se zápas líbil a myslím, že Vojta odvedl kus dobré práce. Největší pochvalu určitě zaslouží Jára, který hned od prvního kola hrál jeden těžký zápas za druhým. Celkem ho čekaly čtyři. Ani v jednom nenašel přemožitele a naprosto zalouženě zvítězil.
V dívkách se všechny holky dostaly do čtvrtfinále, ale to byla bohužel konečná. Blízko k medaili měla Anetka, která měla i několik mečbolů proti Ivě Treperové, ale pro tentokrát to nevyšlo. Barča také bojovala na 3 sety proti Sedláčkové, škoda nepovedeného třetího setu, kdy kupila jednu nevynucenou chybu za druhou. Déňa měla tentokrát nejtěžší los, Klárku Malcovou, která měla celý zápas převahu a nakonec také celý turnaj v pohodě vyhrála.
V deblech, které patři k našim silným zbraním, jsem opět bojovali o příčky nejvyšší, ale opět to nebylo vůbec jednoduché. V dívkách dostala Barča za spoluhráčku teprve začínající Sýkorovou a byl z toho pouze statečný boj v mixovém postavení Barči, porážka se odvrátit asi nedala. Déňu a Anetku čekal nejtěžší zápas překvapivě hned v první kole proti dvojici Treperová/Sedláčková, kde urvaly vítězství až ve třetím setu 22:20. Semifinále a finále už probíhalo klidněji a další zlato mohlo zamířit směr Pardubice.
Nejlépe jsme si vedli v deblech chlapců, kdy se do finále po velmi těžkých a kvalitních zápasech probojovali všichni čtyři naši hráči a bylo jasné, že třetí zlato pojede také s námi domů :). Zde bych chtěl pochválit především Vojtu s Pavlem, kteří již několik turnajů ukazují velmi vysokou kvalitu a velmi zdatně konkurují Járovi s Tomášem, což dlouhodobě pomůže oběma párům. Sečteno a podtrženo: domů vezeme 7 medailí z toho 4 zlata z celkových 5. Nezbývá než všechny pochválit a poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu a města. MaK.

FotogalerieVýsledky