Pět medailí z dvojitého GPA U13/U19 ve Štěrboholech!

O víkendu 25. a 26.1.2020 se v hale Hamr Praha Štěrboholy konal velký turnaj GPA ve dvou kategoriích U13 a U19. Tohoto ambiciózního turnaje se z Pardubic zúčastnila šestice následujících hráčů: Anička Všetečková, Káťa Valentová, Adam Ehm a Petr Janoušek za kategorii U19 a Martin Hykel s Kryštofem Ježkem za kategorii U13.

Díky tomu, že hala, v níž se turnaj odehrával, disponuje čtrnácti kurty, mohly se zápasy obou kategorií konat současně. Na šesti kurtech probíhaly zápasy v kategorii U19 a na sedmi kurtech pak zápasy v kategorii U13.

V mixu v kategorii U19 nás reprezentovali dvojice: Adam Ehm a Káťa Valentová, Petr Janoušek se Šárkou Líbalovou (TJ Slovan Vesec), Anička Všetečková s Martinem Chumchalem (Badminton Akademie Olomouc). Nejlepšího výsledku dosáhla dvojice Adam a Káťa, když po třísetové bitvě ve čtvrtfinále porazili Petra s Šárkou a postupně postoupili až do finále kde svedli opět třísetovou bitvu s dvojicí Brázda – Chadimová, ve které nakonec zvítězil soupeři.

V kategorii U13 náš oddíl reprezentoval Kryštof Ježek s novou spoluhráčkou Adélkou Turoňovou (Sokol Radotín  Meteor Praha). Kryštof s Adélkou se postupně přes několik třísetových bitev postupně propracovali až do finále, kde nakonec podlehli dvojici Thor – Osičková. Na to, že to byl jejich první společný velký turnaj, byl dosažený výsledek vice než příjemným překvapením.

V jednotlivcích v U19 byl naším nejúspěšnějším hráčem Adam Ehm, který po sérii vyčerpávajících třísetových zápasů nakonec zvítězil i ve finále proti Matějovi Rzeplinskému a získal zlatou medaili.

V kategorii U13 se klukům nepodařilo i přes jejich snahu více prosadit, a tak z toho bylo jen umístění v druhém kole pro Kryštofa.

Ve čtyřhrách startovali z našeho oddílu všichni přítomní hráči: Káťa se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec), Anička se Sarah Mathieu (Sokol Radotín Meteor Praha), Petr s Markem Dostálem (BADMINTON FSpS MU), Adam s Jiřím Derkou (BADMINTON FSpS MU) a Martin s Kryštofem. Mezi největší úspěchy dívek patří čtvrtfinále Káti se Soňou. Adam s Jirkou si vybojovali stříbro, když ve finále podlehli nasazené jedničce dvojici Brázda – Dostál.

V kategorii U13 se Kryštof s Martinem postupně probojovali až do semifinále, kde je zastavila nasazená dvojka (Ryšánek – Thor). Zisk bronzové medaile tak byl pro oba kluky zaslouženou odměnou a jejich první společnou medailí z turnaje GPA.

Celkem domů vezeme jednu zlatou (Adam singl), tři stříbrné (Adam – Káťa mix, Adam debl, Kryštof mix) a bronz (Martin – Kryštof debl). Za dosažené výsledky, nasazení a vzornou reprezentaci oddílu patří všem zúčastněným velký dík.

LJe

FotogalerieVýsledky U13Výsledky U19