Dvě zlata, jedno stříbro a čtyři bronzy – to je bilance z GPC U17 v Brně!

V brzkých sobotních hodinách vyrazila početná pardubická výprava směr Brno. Na GPC U17 nakonec vyrazili: Apča Bártová, Déňa Valentová, Anetka Vašíčková, Barča Kulhánková, Vojta a Jára Havlíčkovi, Tomáš Urbanec a Adam Burget. Pavel Jeništa nakonec onemocněl a musel zůstat doma. Tento turnaj byl ve výsledcích trochu odlišný než obvykle. Většinou slavíme nejvíc úspěchů v mixech a tentokrát se v nich tolik nedařilo, ale vše jsme dohnali v singlech a deblech. Ještě byl tento turnaj ve znamení pardubických soubojů. Los každému z našich umožnil zahrát si proti svému oddílovému parťákovi a to často i několikrát. V mixech tuto tradici začali Jára s Anetkou, kteří zvítězili nad Adamem se Zuzkou Hrdinovou (B.O.Chance Ostrava), poté svedli bitvu s Vojtou a Bárou a opět zvítězili, tentokrát jen o kousek 21:19 ve třetím setu. V semifinále bohužel už nestačili na pozdější vítěze Diviš/Muchová. Déně s Ondrou vystavili stopku nasazení Vrbka/Koliášová, ale jak tento zápas, tak i předchozí vítězství nad dvojicí Hrazdíra/Pawliková zaslouží pochvalu. Tomáš s Apčou bohužel prohráli ve vyrovnaném třísetovém zápasu s dvojicí Křivka/Mrázková 21 :18 a na medaili to tentokrát nestačilo.

Ve dvouhrách se na dnešek hodně dobře vyspal Tomáš, který předváděl celý den neuvěřitelně bojovné výkony, jen škoda, že to “odnesl” i Jára, kterého Tomáš vyřadil už ve čtvrtfinále. V semifinále pak podlehl celkovému vítězi Lubeníkovi, ale jako jediný mu dokázal sebrat set. Ale to nic nemění na tom, že v sobotu hrál opravdu skvěle, jen tak dál Tome. Jára na mě v sobotu působil trochu unaveně, možná by prospěla malá pauzička. Adam předvedl ve druhém setu s Hrazdírou, že když se dostane do laufu dokáže porazit asi úplně každého. Ještě bude muset zapracovat na udržení formy i do třetího setu. Další z oddílovražedných soubojů podstoupila Apča z Déňou, bohužel neuposlechly mé rady “Holky, hlavně ne na 3. sety..” a sehrály další třísetovou bitvu. Tentokrát byl průběh, jak na houpačce. První vyrovnaný set vyhrála v koncovce Déňa, aby druhý hladce prohrála a třetí zase hladce vyhrála. Ve čtvrtfinále sehrála skvělý zápas s Verčou Jarošovou a prohrála až v koncovce 3. setu 21 : 19 a za tento zápas před ní, i přes porážku, smekám. 

Anetka využila příznivého losu a porazila nasazenou Durmiši 21 : 17 a 21 : 9, aby pak podstoupila další “oddílový” zápas s Barčou. Ta opět chytla “skvělý” los, kdy hned ve druhém kole narazila na nasazenou jedničku Kačku Koliášovou. Ale i Barča se na tento den vyspala mimořádně dobře a Kačce moc šancí nedala. Koncentrovanou hrou do zadní částí kurtu si připravovala dobré pozice k zakončení, Kačka přidala i velké množství chyb a překvapení bylo na světě. Barča zvítězila překvapivě hladce 21 : 14, 21 : 16. Pak následoval zmíněný zápas s Anetkou. Zde bylo vidět, že aktuálně je na to lépe s pohybem Barča, která hlavně svou rychlostí Anetku velmi trápila a nakonec zvítězila 21 : 12, 21 : 12. V semifinále pak narazila na Pawlikovou, kterou porazila vcelku hladce 21 : 8 a 21 : 13. Ve finále ji čekala deblová parťačka Verča Jarošová. Zápas byl hodně dlouhý, plný krásných výměn, ani jedna nevypustila žádný míček a byl i hodně vyrovnaný. Nakonec trochu více vůle po vítězství ukázala Barča a tím si připsala první vítězství na GPC U17 v singlu, super.

V deblech jsme potvrdili svoji kvalitu. Velkou pochvalu zaslouží Vojta, který ve dvojici s Thorem  (místo nemocného Pavla) v semifinále zle zatápěli Járovi s Tomášem a nechybělo moc, abychom byli svědky dalšího překvapení. Nakonec to ale Jára s Tomem zvládli až do konce a celý turnaj vyhráli. Adam s Ondrou dnes hráli trochu “volněji” a prohráli s párem Cirók/Hrazdíra, který na GPA porazili.

V dívčích deblech měly smůlu na los Apča s Anetkou, které hned v první kole chytly pozdější vítězky dvojici Bursová/Koliášová. Déňa (s Mrázkovou) s Bárou (s Jarošovou) se proti sobě postavily v semifinále a šťastnější byla Barča, po vítězství 21 : 15, 21 : 18. Ve finále byla znát na Barče s Verčou velká únava a zápas odehrály již v “pohodovém” tempu, které na Bursovou s Koliášovou stačit nemohlo, ale po 11 zápasech se není čemu divit. Všem gratuluju a děkuju za vzornou reprezentaci oddílu a města Pardubice. Ma K.

FotogalerieVýsledky