Mixy se Anetě s Pavlem na GPC U19 v Rychnově povedly

Nedělení turnaj GPC U19 v Rychnově nad Kněžnou měl komorní, takřka rodinnou, atmosféru a vzhledem k malému počtu hráčů a hráček skončil ke spokojenosti všech zúčastněných rychle. Za náš oddíl dorazila čtyřčlenná skupina ve složení Aneta Vašíčková, Vojta Rybyšar, Tomáš Urbanec a Pavel Jeništa.

Hned v prvních zápasech proti sobě nastoupili téměř všichni naši hráči (doplnění Zuzkou Hrdinovou) ke smíšené čtyřhře. Na Vojtu bohužel žádná slečna nezbyla. Po třísetovém souboji nakonec zvítězila Aneta s Pavlem, kde k vítězství nepochybně pomohla Anetina větší herní vyzrálost. Aneta s Pavlem pak sehráli ještě jeden třísetový zápas, kdy vyřadili z turnaje nasazenou dvojku, Justýnu Muchovou s Honzou Blažkem, a obsadili tak celkové druhé místo.

Ve dvouhrách jsme měli zapojeny všechny hráče. Pavel Jeništa poměrně lehce překonal Daniela Nyče; do semifinále se však přes Radka Pláničkou nedostal. Výkon však předvedl pěkný. Vojta se bohužel nedostal přes Honzu Kosteleckého a tak pro něj muselo být alespoň slabou útěchou vítězství v zápasu o pořadí nad již zmíněným Danielem Nyčem. Tomáš se dostal do čtvrtfinále přes zatím začínajícího hráče Martina Fojta. Do semifinále však neprošel přes Honzu Blažka, ale svou bojovností jej minimálně v prvním setu dokázal překvapit. Nejlepšího výsledku a tedy děleného třetího místa se povedlo Anetě, která v semifinále podlehla vítězce Valerii Žurkové.

Dívčí čtyřhra měla velmi subtilní podobu (hrály jen tři dvojice), kde Aneta společně se Zuzkou Hrdinovou získaly druhé místo. Chlapeckou čtyřhru si Pavel zahrál s Adamem Křivkou, kteří po úvodním zápase podlehli Pavlovi Maňáskovi s Radkem Pláničkou a získali tak dělené třetí místo. Tomáš s Vojtou měli méně šťastný los a hned v prvním zápase nastoupili proti pozdějším vítězům, Tomášovi Jurčovi a Honzovi Kosteleckému. Nedali jim to však zadarmo a k vítězství ve třetím setu chybělo málo.

Výsledky