Dvě stříbrné z Talent ligy družstev U13!

V neděli 21.6.2020 se v Rychnově nad Kněžnou konalo druhé kolo Talent ligy družstev v kategorii U13. Do Rychnova tradičně vyrazila z Pardubic dvě družstva. Pardubické „Áčko“ tentokráte startovalo v oslabeném složení: Adélka Urbancová, Martin Hykel a Kryštof Ježek. Pardubický „B“ tým startoval ve složení: Eliška Dufková, Lucka Stočková, Honza Stružka a Vojta Kubát.

Do Rychnova tentokráte, kromě tradičních týmů, dorazily ještě dvě družstva z Českého Krumlova. Kromě dvou nových družstev nás v Rychnově čekala ještě další překvapení. První (příjemné) bylo to, že náš tým doplnila hráčka ze šumperského oddílu Kačka Malá, která se tak stala vítanou posilou. Dalším překvapením bylo to, že družstvo složené z hráčů Dobrušky a Nového Města nad Metují, které pravidelně soutěží v první lize, bylo díky menšímu počtu bodů ze žebříčku zařazeno do druhé ligy. Posledním překvapením bylo i to, že krumlovské „Áčko“ bylo kromě první hráčky na žebříčku z kategorie U13 Elišky Mikešové složeno z hráčů kategorie U15.

Celkem se druhého kola Talent ligy zúčastnilo osm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. První liga: Český Krumlov A, Pardubice A, Český Krumlov B a Rychnov A. Ve druhé lize pak startovala družstva: Nové Město + Dobruška, Pardubice B, Rychnov B a Šumperk.

V první lize naše družstvo celkem jednoznačně postupovalo jednotlivými zápasy až do okamžiku, kdy se utkalo s krumlovským A týmem. Zápasy byly plné velmi dlouhých a krásných výměn. Nakonec byl krumlovský tým o jeden set úspěšnější, a tak získal zlato. Náš A tým pak zaslouženě získal stříbrnou medaili.

V druhé lize potvrdil tým Dobrušky a Nového města roli favorita a zaslouženě zvítězil i když ho na cestě za zlatem náš B tým pěkně potrápil. Druhým nejsilnějším týmem druhé ligy byl náš B tým a vybojoval zaslouženě také stříbrnou medaili.

Konečný výsledek dvě stříbrné medaile jsou hezký výsledek vzhledem ke konkurenci, která se druhého kola zúčastnila. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za předvedené výkony obzvláště s přihlédnutím k dlouhé turnajové pauze.

LJe

FotogalerieVýsledky