8 medailí z GPC U17 v Šumperku!

Po dlouhém skoro půl roce, kdy jsme nemohli hrát žádný turnaj, jsme se dočkali. Tento víkend to vypuklo :). Kategorie U17 vyrazila do Šumperka na GPC. Turnaje se zúčastnila hned čtveřice reprezentantů U17, takže kvalita byla hodně vysoká. My jsme vyjeli na turnaj s hlavním cílem zahrát si soutěžní zápasy. Většina hráčů má za sebou velice tvrdou prázdninovou přípravu a potřebují se naladit na první vrchol sezóny GPA U15 u nás v Pardubicích.

Adam Burget předvedl, že neztratil nic ze své šikovnosti a velké touze vyhrávat a přineslo mu to bronz z mixu s Zuzkou Hrdinovou a velice pěkný zápas s Patrikem Hrazdírou. Velké rezervy máme stále v technice a změně rytmu v zápasech. Tomáš Urbanec předvedl moc hezké zápasy v singlu (nakonec bronzová medaile), kdy vyřadil nasazenou jedničku a deblového parťáka Járu Havlíčka a pak hlavně v deblu, právě s Járou, kdy celý turnaj vyhráli. Jára předváděl celý turnaj velice solidní výkony, ale chybí tomu trocha více překvapení, klamavý úder, seknutý úder, prostě cokoliv co by mohlo protihráče více překvapit. Škoda trochu smolné porážky v semifinále mixu dvakrát 24:22, ale i tak zlato a bronz se počítá :). Pavel Jeništa hodně zabojoval v mixu s Verčou Jarošovou a postup do finále byl velice příjemným překvapením. Bohužel v závěru turnaje trochu došly síly a projevilo se to hlavně v deblu. Ale pět třísetových zápasu je opravdu hodně. Barče Kulhánkové se turnaj vůbec nepovedl, nejprve prohráli s Vojtou, po velmi nervózním výkonu, v první kole mixu nad silnou dvojicí Diviš/Trötzmüllerová, poté následovala jasná porážka s Kačkou Koliášovou v singlu. Nohama to byl zápas docela povedený, bohužel hlava moc „nešla“ a 14 nevynucených chyb během jednoho setu je opravdu moc. A ani bronzová medaile z deblu celkový dojem moc nezlepšila, i když zde byl už výkon solidní. Déňa Valentová přijela na turnaj v dobré pohodě a ta jí vydržela po celý turnaj. V singlu proti Zuzce Hrdinové trochu pošetřila síly na párovky a to se vyplatilo. Zlato z mixu s Patrikem Hrazdírou a stříbro z deblu s Barborou Mrázkovou bylo zcela zasloužené. Anetka Vašíčková se nám přes prázdniny hodně vytáhla a s tím přišly trochu problémy s pohybem hlavně v singlu. V průběhu turnaje se to zlepšovalo, ale často to už bylo moc pozdě. Teď to chce trochu trpělivosti než se to zase srovná. Asi největší radost mě udělali singlové zápasy Vojty Havlíčka. V párovkách si vybral špatný den, ale singly mu šly nebývale. Teď ani nemluvím o výsledcích, ale o předvedené hře. Konečně byla vidět změna rytmu, hra se celkově hodně uklidnila a byla radost se na zápasy dívat.

Celkově vezeme 8 medailí z 16, což je paráda. Všem moc gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci oddílu a města. MaK

výsledky  |  fotogalerie