Bronzová z GPA U13 Prahy Vinoře.

O víkendu 5.-6.9.2020 se v Praze Vinoři konal turnaj GPA v kategorii U13. Na turnaj z Pardubic vyrazila dvojice hráčů Martin Hykel a Kryštof Ježek.

Jelikož se jednalo o první takto významný turnaj po dlouhé odmlce, turnaje se zúčastnili všichni hráči z čela žebříčku, kteří splnili podmínky pro účast. V úvodní disciplíně mixu startoval pouze Kryštof s Adélkou Turoňovou z MTAC Praha Kbely. Kryštof s Adélkou poměrně hladce postoupili do čtvrtfinále, kde se utkali s dvojicí Lucka Tománková a Vojtěch Strejček z SK Hamr. Po třísetovém souboji byli nakonec úspěšnější soupeři, a tak Kryštof s Adélkou již do semifinále nepostoupili.

V jednotlivcích Martin po prvním jednoznačně vyhraném zápase postoupil do druhého kola, kde narazil na třetího nasazeného hráče Lukáše Thora. Martin se soupeře nezalekl a předvedl hezký souboj s velmi pěknými výměnami. Nakonec sice Martin prohrál, ale nebyla to žádná ostuda, protože jak se později ukázalo, Lukáš se nakonec stal vítězem turnaje. Kryštof se také po prvním hladce vyhraném zápase probojoval do druhého kola, kde se měl utkat s Lukášem Patzákem. Lukáš však pro zranění odstoupil z turnaje, a tak Kryštof postoupil do čtvrtfinále, kde se setkal s nasazenou a žebříčkovou jedničkou Danielem Ryšánkem z MTAC Praha Kbely, Kryštof do zápasu nastoupil s chladnou hlavou a sehrál s Danem naprosto vyrovnaný, velmi pohledný zápas, kdy velmi těsně zvítězil Dan Ryšánek. Oba naši kluci tentokráte zjistili, že jsou schopni i v jednotlivcích sehrát s hráči ze špičky tabulky vyrovnané zápasy a že byli velmi blízko k ještě lepšímu umístění.

Ve čtyřhře Kryštof s Martinem předvedli velmi hezký výkon a po dvou jednoznačně vyhraných zápasech postoupili do semifinále. V semifinále jim byl los méně nakloněný a přiřadil jim nasazenou jedničku pár Kryštof Coufal a Filip Titěra z SK Prosek Praha. První set byl velmi vyrovnaný a skončil těsným rozdílem pro soupeře. Ve druhém setu soupeři změnili taktiku zaměřili své útoky převážně na Martina. Martin statečně bránil, ale i když například úspěšně odrazil šest smečí v řadě, nakonec byli úspěšnější soupeři. Pro naše barvy z toho tak byla nakonec bronzová medaile.

Celkový výsledek dvě čtvrtfinále v mixu a singlu a jedna bronzová medaile z deblu. Z předvedené výkony patří oběma našim hráčům pochvala a poděkování.

LJe

výsledky|  fotogalerie