Spousta dortů z GPB dospělých v Pustějově

Početná výprava pardubických hráčů se vydala do 215 km vzdáleného Pustějova, kde klimkovický oddíl pořádal již tradiční celostátní turnaj GPB dospělých. Hned pro 4 z 10 zástupců pardubického oddílu skončil turnaj sladkou tečkou v podobě Marlenky coby ceny pro vítěze!

Medailové žně se konaly v párových disciplínách. Matěj Ehm s Pavlínou Krpatovou se blýskli dobrou taktikou i kvalitní rozehrávkou a po čtvrtfinálové výhře nad tréninkovými parťáky Jakubem Skřivanem a Rozálií Bártovou přehráli ve třech setech nasazené dvojky Palána s Němcovou. Ve finále se hrál pohledný mix, ve kterém se pardubickému páru dařilo zapojit do hry více Janu Žwakovou na úkor matadora českých turnajů Vojty Šelonga. 21:14 a 21:15, dvě velké Marlenky jsou doma!

Třetí místo ve smíšené čtyřhře vybojoval Tomáš Skála spolu s Adélou Chadimovou (BADMINTON FSpS MU), kteří v semifinále podlehli výše zmíněnému páru z Orlové Šelong – Žwaková. Vyzdvihnout je třeba také třísetové vítězství páru Adam Ehm – Kateřina Valentová nad sourozenci Budzelovými, turnajovými jedničkami, zajišťující účast ve čtvrtfinále.

Ve dvouhře mužů i žen jsme se museli poprat spíše s těžším losem, ti méně obratní se zraněním. Matěj Ehm, Adam Ehm, Michal Grund i Tomáš Skála narazili nejpozději ve druhém kole na budoucí semifinalisty, Petr Janoušek na nasazenou dvojku, zkušeného Filipa Budzela.

Další velký dort pak čekal na Katku Valentovou, a to ve čtyřhře žen po boku parťačky Soni Hořínkové (TJ Slovan Vesec). Všechny tři zápasy na cestě turnajovým pavoukem zvládly dívky ve dvou setech a právem si připsaly turnajové vítězství. Účast ve čtvrtfinále si jako splněný úkol odškrtnul také pár Rozálie Bártová – Livie Lubinová.

Menší dortíky za třetí místo ve čtyřhře mužů si odvezl pár Matěj Ehm – Tomáš Skála, kteří v prvním zápase vyřadili z poloviny pardubickou dvojici Petr Janoušek – Marek Dostál, ve čtvrtfinále (v posledním sobotním zápase, tedy samozřejmě na tři sety) přehráli pár Palán – Šulc, až se v semifinále museli ve třech setech a po dvou těsných koncovkách sklonit před budoucími vítězi turnaje, párem Blaník – Šelong (19-21, 25-23, 15-21). Nad síly páru Adam Ehm – David Horáček byli pozdější finalisté Budzel – Holub.

Debly dobrý, singly potrénujem, a za rok v polích mezi kukuřicí zase čau! Za reprezentaci oddílu i města všem hráčům děkujeme.

LiLi

výsledky | fotogalerie