Stříbro z třetího kola Talent ligy družstev U13.

V sobotu 3.10.2020 se v Rychnově nad Kněžnou konalo již třetí kolo Talent ligy družstev v kategorii U13. Na turnaji hájila pardubické barvy dvě družstva. Tým „A“ ve složení Adélka Fridrichová, Adélka Urbancová, Martin Hykel a Kryštof Ježek. Druhý tým „B“ pak ve složení Eliška Dufková, Lucka Stočková, Vojta Kubát a Honzík Stružka.

Běžně bývají účastníci turnaje rozděleni na dvě skupiny, první a druhou ligu. Tentokráte do Rychnova dorazilo celkem šest družstev, a proto bylo rozhodnuto, že nebudou družstva rozdělena do dvou skupin, ale že bude pouze jedna skupina, první liga. Pro mladší účastníky to nebylo příjemné rozhodnutí, ale zase na druhou stranu měli možnost zahrát si proti starším a zkušenějším soupeřům.

Turnaj byl, ostatně jako všechny turnaje konané v současné době, poznamenán zvýšenými hygienickými pravidly včetně nošení roušek mimo hru. Toto omezení však při hře samotné nebylo znát a nijak nepoznamenalo bojovné výkony. Bojovalo se až do samého konce a až do vyhlášení výsledků nebylo jisté kdo zvítězil. O vítězství hlavně bojovaly dva týmy. Naše áčko a tým z Dobrušky. Výsledek jejich souboje byl na sety nerozhodný, i když jsme na skóre zvítězili my. O to větší překvapení pak bylo, že o vítězi nakonec rozhodovaly body ze vzájemných soubojů s družstvem Rychnov nad Kněžnou „A“. Na body nakonec zvítězil těsně tým z Dobrušky, a tak náš „A“ tým obsadil druhé místo a získal stříbrnou medaili.

Náš tým mladších hráčů po neméně urputných soubojích nakonec obsadil čtvrtou příčku, když porazil hradecký tým a „B“ tým z Rychnova.

Za předvedené výkony a chuť do hry patří všem pochvala a poděkování.

LJe

výsledky |  fotogalerie