Bára a Vojta vyrazili do Polska!

Po neuvěřitelně dlouhém bezturnajovém období vyrazila na Polish U17 Open 2021 pardubicko-hradecká skupina Barča Kulhánková, Vojta Havlíček a Verča Jarošová. Bylo to organizačně i finančně velmi složité, proto jsme uvítali pomoc Romany Loskotové při organizaci. Ještě jednou díky. A ani vlastní cesta nebyla nejjednodušší, čtvrteční velké zácpy na polských dálnicích, zapříčinily několikahodinové zpoždění při příjezdu. V pátek byl turnaj zahájen a na kurt se jako první postavil Vojta, který v pohodě porazil poláka Tymoteusze Cybulskiho 21:10, 21:16. Jako druhá se pustila do dvouhry Barča, která bohužel nestačila v dramatické koncovce třetího setu na další polku Antoninu Cybulku 21-10, 20-22, 21-17. Verča pak zopakovala těsnou třísetovou porážku 21-17 13-21 21-14 s Taja Leonovic z Litvy. V singlech ukázal svoji dobrou formu Vojta a dalším kole porazil litevce Vytautase Sukyse 21-16, 21-18. V boji o medaile bohužel těsně nestačil na Poláka Michala Szczypku a prohrál 19-21, 21-17, 21-10. V párovkách nám moc nepřál los a narazili jsme na znatelně silnější nasazené páry. V případě Barči a Vojty na nasazené jedničky ukrajince Leontyev [1]/Lysenko, kterým hladce podlehly 21-4, 21-13. Verča s Patrikem Hrazdírou podlehli nasazeným polákům Golas [4]/Wojcik 21-15, 21-12. V dámské čtyřhře se Barča s Verčou utkaly s nasazenou polskou dvojici Stokfisz [3]/Wojcik, které podlehly 5-21, 11-21. Úplně nejblíž medaili byl Vojta v deblu, kde nejprve se s svým parťákem Danem Dvořákem porazili polskou dvojici Cybulski/Zmarz 21-15, 21-13. Po volném kole se utkali o medaile s dalším polským párem Butkus/Wilczak. K vítězství chyběly jen 3 míčky, o které byl bohužel lepší polský pár 21-12, 21-23, 21-18.

Velkou pochvalu zaslouží Vojta, který ukázal, že pod vedením Pavla Maňáska udělal kus poctivé práce. U Barči a Verči je vidět tréninkové a zápasové manko, kdy chybí fyzička a vyhranost. U párovek mě trochu mrzí postup svazu při nominacích, kdy velmi často nominují pouze jednoho z dvojice, která spolu dlouhodobě trénuje, čímž je další sehrávání hodně narušeno, což platilo i v tomto případě. Je to už dlouhodobá bolístka, který se bohužel stále nedaří vyřešit.

Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci oddílů, města Pardubice, Hradce Králové a České republiky. MaK.

Výsledky