Austrian U17 Open 2021

Po Polish Open U17 v minulém týdnu, se na další circuitový turnaj kategorie U17 do rakouského městečka DornBirn (u švýcarských hranic) vydala čtveřice pardubických hráčů Apča Bártová, Barča Kulhánková, Vojta Havlíček a Adam Burget. K pardubické čtveřici jsme ještě přibrali hradeckou dvojici Verča Jarošova a Ondra Šolar. Po sedmihodinové cestě jsme se ubytovali v krásném 4,5hvězdičkovém hotelu Four Points by Sheraton. Po páteční luxusní snídani s výhledem na zasněžené vrcholky alpských čtyřtisícovek jsme se vydali na antigenní testy a pak hned do jedné ze 14 hal, konkrétně do haly č. 5, která byla určena pro badminton. Hala byla celá černá, takže ideální pro náš sport. Tento turnaj bereme hlavně jako rozehrávací, protože v ČR se stále soutěže nehrají. Určitě bylo hodně znát, že v okolních státech mohli trénovat a my moc ne.

A teď pár vět k výkonu našich hráčů. Vojta, který je na tom výborně díky tréninkům ve skupině Pavla Maňáska, ukázal, že za v poslední době době udělal velký kus práce. Sice se trochu začala projevovat únava z náročných posledních 3 týdnů, takže výsledek nebyl pro Vojtu asi uspokojivý, ale mě se líbil a to hlavně jeho čtyřhra s Danem Dvořákem. N Apče se Covidová pauza projevila asi nejméně a předvedla velice slušnou hru, jak v mixu tak v singlu. Pro další výkonnostní posun bude nutné zapracovat hlavně na výbušnosti. Na Adamovi se pauza projevila asi nejvíce, ale stále nepřestanu obdivovat jeho vůli vyhrát. Hlavní prostor pro zlepšení vidím hlavně v lepší technice pohybu. Na Barče se projevilo, že se už trochu rozehrála v minulém týdnu v Polsku a její výkon byl velice pěkný, hlavně v singlu. Největší rezervy vidím v malé výbušnosti, která stále chybí po Covidé tréninkové pauze a to hlavně v párovkách. Verča těží ze své výborné techniky, ale dlouhodobě je ale nutné zapracovat na lepší výbušnosti. U Ondry je to podobné, technicky velice šikovný hráč, velice chytrý, ale chybí lepší rychlost a pohybu.

Celkově mám z turnaje velice dobrý pocit. Nejlepším umístěním bylo 9.-16. Barči v singlu a s Vojtou i v mixu. Určitě nejblíže k medaili jsme v mixech, kde opravdu chybí jen malý kousek. A velice nadějně vypadá i chlapecká čtyřhra v podání Vojty. Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci oddílů, měst a České republiky. MaK.

výsledky |  fotogalerie