Pět medailí z Benáteckého poháru

3. – 5. 9. 2021 proběhl již 26. ročník tradičního GPA v Benátkách nad Jizerou a současně i první turnaj po dalším dlouhém koronašílenství za početné účasti našich hráčů, jmenovitě: Tom, Pája, Matěj, Káťa, Lucka, Mišák, Ádoš a Peca.

Pátek 

V páteční kvalifikaci pánského singlu se nedařilo ani jednomu z našich dvou borců. Peca i Adam nezvládli postoupit do hlavní soutěže.

Po kvalifikacích se rozjela hlavní soutěž mixu. Michal ani Tom neprošli do druhých kol. Adam s Káťou po jednom vyhraném zápase podlehli Lucce s Vítkem Kulíškem (MTAC Praha), stejně tak Peca se svojí parťačkou po vítězství nad královedvorským párem Stehlík/Krejčová prohráli v druhém kole s Matějem a Pájou, kteří se tím probojovali do sobotního čtvrtfinále společně s Luckou. 

Sobota

V sobotním dopoledním singlovém programu se představili pouze Matěj a Michal. Matěj byl s losem určitě spokojený, dostal se do druhého kola. Tam si ho „namazal na chleba“ Sergej Sirant, aktuálně 73. hráč v žebříčku BWF. Mišák bohužel nestačil na Smutného (BADMINTON FSpS MU) už v prvním kole.

Holky z Pardubic singl již tradičně nehrály… Protože jsou líné švestky.

V deblech vystavili Adamovi s Jirkou Derkou (BADMINTON FSpS MU) stopku ve druhém kole Matěj s Tomem, ti však v zápětí podlehli dvojici Palán/Šulc (oba SK Prosek Praha). Mišák s hradeckým Márou Aubusem prohráli v prvním kole s dvojicí Synovec/Bízek (Sokol Radotín Meteor Praha/BK ARION PRAHA).

O největší překvapení se postaral Peca, který s Michalem Hubáčkem (Sokol Radotín Meteor Praha) porazili nasazené páry – Helar/Bureš (oba BADMINTON FSpS MU) a pak i turnajové jedničky, HoHu von Hradec. První semifinále pro Pardubice bylo na světě! 

V dámské čtyřhře Kačka se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec, z.s.) prošly bez problémů prvním i druhým kolem a zajistily tak druhou účast Pardubic v nedělním semifinále. Lucka bohužel nemohla nastoupit se svou partnerkou Zuzkou Kačákovou z důvodu zranění. Přihlásila se proto s Lucií Černou (Sportovní klub Badminton Český Krumlov) a společně porazily nasazený pár Kurzová/Sonnková (TJ Astra Zahradní Město). Lucčina spoluhráčka si musela zajistit postup na MČR na nedělním OP v Českých Budějovicích, proto své zápasy skrečovala a odjela. Páje s Terkou Kobylákovou (TJ Astra Zahradní Město) stačil pouze jeden zápas k postupu do semifinále, a to proti Krejčové a Kubečkové (BK Králův Dvůr/TJ Sokol Dobruška). Bez problémů vyhrály a účast v nedělních zápasech byla jistá i pro ně.

V podvečerních hodinách se odehrálo čtvrtfinále mixu. Lucčin parťák na tom nebyl zdravotně vůbec dobře, a tak museli svůj zápas skrečovat. Matěj s Pájou kontrolovaně zdolali pár Beran/Hořínková (TJ Sokol Křemže/TJ Slovan Vesec) a poprvé se společně v mixu na GPA dostali do semifinále.

Neděle

Pecu nedělní prohra v semifinále s dvojicí Palán/Šulc možná trošku zamrzela. Ale třetí místo na GPA je parádní výsledek!

Náš poslední přeživší mixový pár v semifinále zápasil spíše svými hlasivkami s dvojicí Hubáček/Šikalová (Sokol Radotín Meteor Praha/BK 73 DELTACAR Benátky n/J.) a podařilo se jim na dva sety vyhrát. Ve finále na ně čekal pár Palán/Šilhavá (SK Prosek Praha/SK Hamr), kteří se do finále dostali po skreči turnajových jedniček. Po dlouhém a velmi náročném zápasu zvítězili Matěj s Pájou. První zlato pro Pardubice!

Kačka se Soňou v semifinále po krásném třísetovém zápase bohužel prohrály s párem Lajdová/Šikalová (TJ Astra Zahradní Město/BK 73 DELTACAR Benátky n/J.), Kačka si tak odváží zaslouženě bronzovou medaili.

Pája s Terkou se semifinálovým zápasem rozehrály na ten finálový, kde na ně čekaly přemožitelky Káti. Naše holky se báječně rozjely a určovaly tempo hry. Od poloviny prvního setu Majdu bolela horní končetina a raději za stavu 16:11 skrečovala. Druhé zlato pro Páju!

Suma sumárum 2 zlata pro Páju, jedno s Matějem v mixu a druhé v deblu. Bronz pro Péťu a Káťu. K tomu ještě cena pro Páju za nejlepšího hráče turnaje! Skvělá bilance na „začátku“ sezóny…

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. 

MP<3
(redakčně nepatrně upraveno 🙂 )

výsledky | fotogalerie