Dvě zlaté a tři bronzové medaile z GPA U17 zůstávají doma v Pardubicích!

Tento víkend proběhl u nás v Pardubicích turnaj GPA U17. Vzhledem k dlouho zmrazeným žebříčkům byl tentokrát mimořádně „pestrý“. Na turnaji chybělo několik reprezentantů z obou kategorií, ale turnaj byl o to zajímavější. Například v dvouhře dívek se do semifinále probojovala pouze jedna nasazená hráčka a z první čtveřice dokonce žádná. V kategorii chlapců se mezi posledních osmičku dostali pouze dva nasazení hráči, což se na turnaji GP A, za normální situace nestává. Určitě to svědčí o tom, jak vyrovnaná tato kategorie je, a dokonce ani reprezentanti nezůstali „ušetřeni“.

A jak se dařilo našim hráčům? Skvěle :). Jediní dva hráči turnaje, kteří si dokázali odvézt medaile ze všech třech disiplín byli Vojta Havlíček a Barča Kulhánková. Barča se po zdravotních problémech začíná dostávat do formy a bere 3 bronzy. Vojta načasoval formu skvěle a stal se nejúspěšnějším hráčem turnaje s dvěma zlaty a jedním bronzem. Ale i ostatní nehráli vůbec špatně. Pochvalu určitě zaslouží Anetka za skvělé singly, a vítězství nad nasazenou Nachtmanovou ve dvou setech se určitě počítá; a i zápas s Barčou byl nakonec velice vyrovnaný. Můj černý kůň turnaje Adam Burget bohužel nebyl na 100% zdravotně v pořádku, tak to nebylo úplně ono, ale kdyby předvedl výkony z minulých 3 týdnů, kdo ví, jak by vše skončilo. Smůlu na los měla Déňa, která chytla v první kole Káju Kalkušovou, která jí nedala vůbec žádnou šanci a Déňa hned po zápase řekla: „Kája to vyhraje“ a to se také stalo :). V deblech jako jedny z mála dokázaly zle potrápit favoritky Osladilová/Koliášová. Apča po prvním vyhraném zápase v singlu nastoupila proti nasazené Sedláčkové, kde se jí moc nedařilo, ale v mixu zaslouží pochvalu, kdy s Adamem dokázali porazit silný pár Cirók/Ciróková a vzít stříbrným medailistům Běhounek, Treperová set. Nakonec z toho bylo umístění mezi nejlepší osmičkou. Ondra bude muset zapracovat na psychické vyrovnanosti, protože hrát badminton umí, jen to musí ustát také hlavou :), ale to určitě přijde. Pavel dokázal prodat své badmintonové umění hlavně v deblu, kdy především v sobotu večer, když byl Vojta už dost unavený, dokázal celý debl skvěle ukočírovat. V neděli se přidal i Vojta a bylo z toho zasloužené zlato v deblu. Barča už chvilkami ukazuje, že by se i v singlu mohlo blýskat na lepší časy. Ještě je nutné vydržet s koncentrací celý zápas, ne jen na začátku. Nejlepší formu na turnaji měl Vojta, který ukázal, že i přes párové zaměření dokáže hrát skvěle i singly, a finále s Patrikem Fucimanem bylo ozdobou celého turnaje. Závěrem bych rád poděkoval Matesovi, Páje, Lucce, Tomášovi a Péťovi, kteří pomohli především s koučováním, ale i Petrovi a Livii za skvělou organizaci. Všem gratuluju a děkuji za vzornou reprezentaci klubu a města Pardubice. Za ceny děkujeme firmě Yonex a Univerzitě Pardubice. Mak.

výsledky fotogalerie