Medaile z GPC U15 v Novém Městě nad Metují

V sobotu 18.9.2021 vyrazila čtveřice pardubických hráčů: Adélka Fridrichová, Eliška Dufková, Martin Hykel a Kryštof Ježek na turnaj do Nového Města.

Tak jak je již v poslední době obvyklé, i když byl turnaj kategorie GPC, tak do Nového Města dorazila konkurence i z pro nás ne tak obvyklých oblastí jako je například Ostrava, Kopřivnice nebo Olomouc. Hlavně v dívčí kategorii přijelo poměrně hodně hráček.

Do mixu nastoupily za náš oddíl dvě dvojice: Adélka s Kryštofem a Martin s Luckou Tománkovou z Hamru. I když oba naše páry nepatřily k nasazeným párům, postoupily postupně poměrně hladce až do finále, kde se utkaly o zlato. Úspěšnější dvojicí byla Adélka s Kryštofem a získali tak zlatou medaili.

V jednotlivcích nejprve Eliška po třísetové bitvě zvítězila nad domácí hráčkou Jindřiškou Andělovou. V tomto zápase bylo vidět, že Eliška o prázdninách nezahálela a že se neustále zlepšuje. Její další protihráčkou byla Viola Hrubá z Olomouce, která byla pro Elišku již po několikáté nad její síly. Adélka poměrně snadno postoupila do čtvrtfinále, kde narazila na pro nás ne tak známou hráčku Karolínu Axmanovou z Olomouce. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ale nakonec byla úspěšnější soupeřka. V chlapecké kategorii jednotlivců startoval pouze Martin. Bohužel Martinovi los příliš nepřál, a i když byl jeho první zápas hodně vyrovnaný a plný dlouhých výměn, nakonec byl úspěšnější protihráč Vojtěch Šústal z Orlové. Kryštof do jednotlivců nenastoupil ze zdravotních důvodů, aby pak mohl nastoupit do deblu. 

V dívčím deblu bohužel dvojice Adélka s Luckou Tománkovou nepotvrdila roli nasazené jedničky a ve čtvrtfinále prohrála s dvojicí Axmanová – Vavrečková z Olomouce. Lépe se nedařilo ani naší druhé dívčí dvojici Eliška a Natálka Teplá z Holic. Hned v prvním kole naše dvojice narazila na domácí dvojici Kuncová – Vrzáčková, která byla bohužel prozatím pro naše hráčky nad jejich síly. V chlapecké kategorii se sešly pouze čtyři dvojice, a tak bylo rozhodnuto hrát systémem každý s každým. Naši kluci ve skupině získali dvě vítězství ze tří možných a získali tak stříbrnou medaili.

Celkový zisk je zlatá medaile Adélky a Kryštofa v mixu, stříbrná medaile Martina s Luckou Tománkovou a stříbrná medaile Kryštofa a Martina v deblu. Všem zúčastněným patří pochvala za jejich bojovnost, nasazení a reprezentaci oddílu. LJe

výsledky fotogalerie