Mistrovství republiky dospělých 2021 aneb bronz a zlato pro Pardubice🥇🥉

Ve dnech 17.-19.9. 2021 se v Praze ve Štěrboholech konalo mistrovství republiky dospělých, kde se pardubičtí hráči předvedli ve všech disciplínách. Začnu naší nejméně obsazenou disciplínou, kterou je dámská dvouhra. Jedinou zástupkyní byla Rozárka, která se dozvěděla dva dny před turnajem, že hraje. 🙂 Do prvního kola dostala Marii Růžičkovou (B.O. Chance) a i přes hezké výměny nedokázala vybojovat postup do druhého kola. Další disciplínou je pánská dvouhra. Tady jsme měli 3 zástupce. Adámka, Matýska a Míšu Grunda. 🙂 Kluci dostali do prvního kola poměrně těžké soupeře (je pravda, že celý pavouk byl dost nabitý :D). Adámek měl Martina Kurala (USK Plzeň), se kterým svedl třísetovou bitvu, ale bohužel to nestačilo. Matýsek měl nasazeného 5/8 Honzu Viktoru (TJ Sokol Doubravka), se kterým prohrál na dva sety. Míša Grund narazil v prvním kole na Juniorského reprezentanta Dominika Kopřivu (Přerov), kterému také po boji podlehl. 

V pánské čtyřhře jsme měli 3 páry. Míša Hamáček s naším novým členem oddílu 💪, Kubou Skřivanem, Matýsek s Tomem a Adámek a Jirkou Derkou (FSpS Brno). První kolo hrál jen pár Míša Kuba, tam porazili dvojici Schoř, Holeček (BK Králův Dvůr). V druhém kole jim cestu zastoupila zkušenější nasazená dvojice Drančák, Šelong ( Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Orlová Lutyně), která došla až do semifinále. Adámek a Jirka měli první kolo volné a v druhém kole je čekal druhý nasazený pár HoHu von Hradec, se kterým se bohužel po dvou setech vypadli. Poslední náš pár, Matýsek a Tom, došel až do čtvrtfinále,💪 kde se rvali ze všech sil, ale bohužel na 3 sety prohráli nad složeným párem Janáček, Maňásek (SKB Český Krumlov, Badminton Rychnov nad Kněžnou). 

Ve smíšené čtyřhře jsme měli zastoupení ve 4 párech. Tom s Kačkou Hejdrychovou, Lucka s Vítkem Kulíškem, Adámek s Kačkou a Pája s Matýskem. Tom s Kačkou H. měli opravdu smůlu na los. Hned v prvním kole se střetli s pozdějšími finalisty Šelong, Šikalová ( BK 1973 Benátky n.J., TJ Orlová Lutyně), se kterým na dva sety prohráli. Lucce a Vítkovi taky los nepřál a v první kole prohráli na tři sety s dvojicí Zelinková, Budzel ( SK Prosek Praha, TJ Sokol Klimkovice). Adámek a Kačkou prošli prvním kolem proti Krejčová, Stehlík (BK Králův Dvůr) snadno. Ve druhém kole je čekal pár Kozempelová, Matěj Hubáček (BK TJ Baník Most, Sokol Meteor Praha Radotín). Byl to třísetový boj, který dopadl lépe pro soupeře. Pája a Matýsek se v prvním kole trochu trápili s mladším párem Krulová, Diviš (FSpS Brno), ale zvládli to a v druhém kole se setkali s párem Nováčková, Holeček (BK Králův Dvůr). Po třech setech nervů to zvládli a dostali se do čtvrtfinále. Tady svedli další třísetovou bitvu s párem Kurzová, Michal Hubáček (TJ Astra Zahradní Město, Sokol Meteor Praha Radotín) o postup do semifinále. Ve třetím setu za stavu 22:20 naši vyhrávají a zajišťují Pardubicím první medaili.🥳💪 V semifinále už neměli sílu na hradecký pár Fuchsová, Jan Hubáček (TJ Montas HK), a tak si odvážejí z Pražských Štěrbohol krásnou bronzovou medaili, šampus a čokoládku.🥉‌

V dámské čtyřhře jsme měli dokonce 4 páry. Naše mladé naděje, Apolenka a Anetka Vašíčková, pro které to byla na republice dospělých premiéra, Kačka se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec), Pája s Terkou Kobylákovou ( TJ Astra Zahradní město) a Lucka s Zuzkou Kačákovou ( BK 1973 Benátky n.J.). Apolenka s Anetkou v první kole narazily na zkušenější dvojici Ausbergerová, Černá (SK Prosek Praha, SKB Český Krumlov), které je přehrály. Kačka se Soňou měly první kolo volné a v druhém kole se střetly s pražskou dvojicí Kurzová, Sonnková ( TJ Astra Zahradní Město). Holky bojovaly na tři sety, ale bohužel to na tomto turnaji na tuto dvojici nestačilo. Pája s Terkou také měly volné první kolo a v druhém je čekaly sestry Šilhavé (SK Hamr). Bohužel ani pro tuto dvojici nebyl tento turnaj to pravé ořechové a holky prohrály ve třech setech. Lucka s Kačkou měly také první kolo volné. Ve druhém na ně čekal pár Otáhalová, Srncová (Sokol Židlochovice), se kterým se trochu trápily, ale nakonec je ve třech setech zdolaly. Ve čtvrtfinále se potkaly s párem, který dostal divokou kartu, Johnová, Andrea Kobylaková (Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Astra Zahradní Město). Bez lítosti na ně nastoupily a zajistily si účast v semifinále. K nim se překvapivě probojovaly sestry Šilhavé, když na 3 sety porazily pár Šikalová, Zelinková. Semifinálový zápas se od začátku hrál tak, jak chtěl náš pár. Nastoupily na ně od začátku a nenechaly si nic vzít. Po dvou setech už bylo jasné, že si holky polepšily z minulého mistrovství, kde skončily bronzové, a že si zahrají finále s prvním nasazeným párem Fuchsová, Bášová (TJ Montas HK). Finálový zápas, který se odehrál v neděli jako čtvrtý v pořadí, měl velice nečekaný průběh. V první polovině prvního setu holky bojovaly o každý bod do stavu 11:8. V druhé polovině soupeřky hodně kazily a naše holky ukázaly, že se ničeho nebojí a vyhrály první set 21:9. Druhý set byl napínavý od začátku do konce. Tahaly se o každý bod, přišly chyby z jedné i z druhé strany a došlo ke stavu, kdy naše holky vedly 18:15. Poté přišlo spoustu nevynucených chyb a najednou měly soupeřky setbol 18:20. Lucka pustila dva auty a vyrovnaly na 20:20. Předposledním míčem zatlačily na soupeřky tak, že zkušenější dvojice zkazila, 21 mečbol 20. Poslední míč byl křížový drajv…naštěstí to holky z Hradce vůbec nečekaly a bylo to!!!!(vyhjáááál, pjvnííí)🥳 Poprvé v historii má člen Pardubického oddílu zlatou medaili z Mistrovství České republiky dospělých. 💪Všem děkujeme za reprezentaci oddílu a těšíme se na další skvělé výsledky. 🙂 Své zastoupení jsme měli i na empairech, kde nás skvěle reprezentovala Livie Lubinová. 💪Díky za pozornost 😀 Sportu zdar ❤️ nazdajHlavně Lucka a tjochu kamajádi ✌

výsledky fotogalerie