GPB Pustějov – Pardubický tucet na honu za tituly

Ve dnech 2.-3. října se konal republikový turnaj GPB dospělých v dalekém Pustějově. Na slušně obsazený turnaj vyrazilo celkem 12 pardubických hráčů, doslova rekordní účast, kterou asi nikdo nepamatuje. Celé skupině velel BOSS Ervín. 

Začneme dvouhrou žen, kde jsme měli jediné želízko v ohni, Rozárku Bártovou, které los nepřál a nad nasazenou Veronikou Kubečkovou [¾] prohrála 21:11 21:10. Pozápasový rozhovor byl velmi stručný: „Nemám plíce.”

Ve smíšené čtyřhře pár Michal Hamáček/Livie Lubinová prohráli v prvním kole s nasazeným párem [⅝] Stehlík/Krejčová ve dvou těsných koncovkách 21:19 21:18. „Soupeř byl pod naše síly, avšak nevyšlo to. Jako pozitivum bereme seznámení s halou,” okomentovali Míša s Livuškou. Naše zbylé 2 nenasazené páry Péťa Janoušek s Rózou Bártovou a Kuba Skřivan s Verčou Kubečkovou (Dobruška) dokázaly zvítězit v prvním kole a postoupit do kola druhého, kde čekala stopka v podobě nasazených dvojic. Máťa Ehm s Pájou Krpatovou [2] v prvním kole úspěšně pískali na umpiru, poté do čtvrtfinále postoupili přes pár Dostál/Chadimová. Tam je čekal těžký oříšek Beran/Hořínková, který se bez louskáčku nepodařilo rozlousknout (Tome, příště louskáček s sebou, pozn. red.). Další pardubický pár Áďa Ehm/Kačka Valentová [⅝] získal 2 cenné skalpy. Po úspěšném prvním kole svedli třísetovou bitvu s párem Šulc/Šilhavá. Ve čtvrtfinále je čekaly nasazené jedničky – Palán/Šilhavá [1], které přehráli poměrem 21:12 21:17. V tomto zápase excelovala Kačenka za stavu 18:12 v prvním setu, kdy si Adam udělal výlet na vedlejší kurt, ale Káťa se nezalekla a výměnu dokázala vyhrát sama. V semifinále je čekal ryze pardubický souboj proti páru Tomáš Skála/Lucka Krpatová[¾]. V zápase zvítězil starší, zkušenější pár 21:19 21:6. Tomáš s Luckou před zmíněným semifinále své zkušenosti prokazovali ve všech zápasech a díky nim postoupili do nedělních medailových bojů. Ve finále vyzvali pár Beran/Hořínková a po výsledku 21:13 21:11 vezou domů titul.

Ve dvouhře mužů máme zápasovou bilanci 4:5. Míša Hamáček v prvním kole prohrál s juniorským reprezentantem Honzou Rázlem 21:19 21:18, kde se dlouho čekalo na zahájení zápasu: „Škoda, že soupeř stihl na kurt dorazit, mohla být skreč. Největší problém v zápase byla pomalá reakce na soupeřův úder,” řekl Michal po zápase (při obědě Michal tento problém vyřešil, pozn. red.). Péťa Janoušek, také prohra v prvním kole s Jirkou Derkou po velice sympatickém výkonu – 21:18 21:18. Míša Grund [⅝] dostal nejtěžší možný los do prvního kola, s Matějem Hubáčkem prohrál 21:15, 21:9. „Matěj předvedl velmi jistou hru, mrzí mě ztráta herního plánu ve druhé půlce druhého setu.” Kuba Skřivan [⅝] byl krátce po nemoci, dlouho váhal, zda se z dvouhry neodhlásí. Prohrál v prvním kole s Pavlem Maňáskem 14:21 21:11 21:18. Čtyři naši singlisté tedy v prvním kole neuspěli, jenže jak napsal Karel Poláček – Bylo nás pět! Matěj Ehm [¾] totiž dokráčel až do úplného finále. Po čtvrtfinálovém zápase s Martinem Slívou se s reportérem podělil o stručný rozhovor: „Jsem frajer johoo.” Ve finále na Matese čekal Lukáš Holub, na kterého by louskáčků bylo potřeba mnohem více a prohrál 21:8 21:8. 

Čtyřhra mužů, Kuba Skřivan s Míšou Hamáčkem dostali do prvního kola dárek v podobě nasazených jedniček Lukáše Holuba a Honzy Hubáčka a i přes dobrý výkon prohráli 21:17 21:16. O něco lepší, ale stále těžký los dostal Péťa Janoušek s Markem Dostálem (Brno). Prohra v prvním zápase s párem Mirko Šída/Ondřej Klimeš 21:18 17:21 21:13. Adam Ehm s Jirkou Derkou (Brno), po prvním volném kole zvládli souboj s nevyzpytatelným párem Beran/Kalbáč ve dvou koncovkách. Ve čtvrtfinále je čekal nasazený pár Helar/Bureš [¾], déjà vu. Opět zvládnuté koncovky 24:22 21:19. Zastavit je dokázal až v semifinále pár Holub/Hubáček, ale kluci bojovali a za svůj výkon se určitě nemusí stydět, těsná prohra 21:19 16:21 21:18 a bronz na krku. I druhou bronzovou medaili získaly Pardubice a to pár Skála/Ehm [2]. Ve čtvrtfinále pomstili Péťu Janouška a v následném semifinále, které bylo ze 75% Pardubácké, je zastavil Míša Grund s Filipem Budzelem (Klimkovice) v nervy drásajícím souboji 21:23 23:21 21:17. Díky tomu může Mišmo slavit stříbro. Během cesty do finále Filip s Míšou získali cenné skalpy – výhra nad párem Morávek/Reichman 18:21 21:17 21:16, či nasazené kluky Palán/Šulc [¾] 21:17 23:21. Ve finále pár Holub/Hubáček dovršil hattrick v podobě skalpů pardubických párů a Míša s Filipem podlehli 21:16 21:17. 

Nejkrásnější disciplína nakonec, dámský debl. Róza spojila síly s Jovanou Skrčenou (Kladno), bohužel hned v prvním kole je zastavily Bláhová/Metzová 21:19 21:17. Škoda, to bylo hratelné. Další náš spojený pár – Livie Lubinová a Eva Havlová (Český Těšín). K nim už tolik vstřícný los nebyl, bohužel další prohra pro Pardubice – 21:6 21:8 proti páru Chadimová/Šilhavá. Ale co se nepovedlo Rozárce s Livuškou, tak to plně vynahradily zbylé 2 páry. Káťa Valentová se svoji parťačkou Soňou Hořínkovou (Liberec) [2] dokráčely až do finále a to dokonce bez ztráty setu. Z druhé strany pavouka se řítily sestry Krpatovy [1], které ovšem cestou do finále odehrály o jeden set navíc. V prvním zápase proti páru Líbalová/Růžičková holky druhý set nezvládly a od reportéra dostávají černý puntík (A taky od Rozárky, která to musela pískat). Semifinále proti páru Chadimová/Šilhavá už ale bez problému 21:10 21:10 a pardubické finále bylo na světě! Nejspíš bylo v hale rušno, holky občas otočily volume na maximum, aby se lépe slyšely. Klasická třísetová bitva se šťastným koncem pro nasazené jedničky Lucku a Páju – 21:15 18:21 23:21.

Další povedený turnaj za námi, celkem vezeme 8 medailí, z toho 2x zlato. Krásná reprezentace oddílu. Gratuluji všem medailistům a zároveň všem, kteří článek dočetli až do konce. Mějte se, sportu zdar.

výsledky fotogalerie