Chytáme bronzy u Jadranu!

Z důvodu Covidu jsme loni tuto destinaci vynechali, ale letos jsme se rozhodli opět Chorvatsko navštívit. Cesta je fakt dlouhá, ale proběhla vcelku plynule, na hranicích s Chorvatskem jsme stáli asi 30 minut jinak jsme jeli, jeli a jeli. 

Musím říct, že se tu moc nezměnilo, pohodářský přístup jižanských národů je znát všude. Bohužel od turnaje kategorie circuit U17 bych ale čekal o trochu víc. Na nepřítomnost rozhodčích si už zvykám, ale chybějící počítadla, zoufalé parkety, krátké sítě byly novinkou :). Ale podmínky jsou pro všechny stejné, takže na výsledek to vliv mít nemohlo :). Abych si jen nestěžoval, bydlíme v nádherném Grand Hotelu Adriatic II s polopenzí a s výhledem na moře. Hala se nachází asi 2,7 km od našeho hotelu, takže se to dá i dojít pěšky za cca 50 minut. Z haly sejdete 200 metrů po schodech a jste u moře a to je fakt paráda :). Letos jsme vyrazili v pardubicko-hradecké sestavě: Barča Kulhánková, Déňa Valentová, Vojta Havlíček, Ondra Kaplan a Lukáš Tvrdík. Turnaj se zahájil tradičními mixy. Jako první nastoupili Déňa a Ondra proti rusko-rakouské dvoji Stankov/Rumpold. Zápas byl jako na houpačce, bohužel se špatným koncem ve třetím setu pro naše barvy. Chtělo by to trochu stabilnější výkon. Dále následovalo první kolo singlů. Lukáš nastoupil  proti Rakušanovi s hrozně dlouhým jménem Oliver Truchanowicz Schwarz a sehrál s ním hrozně dlouhý zápas se šťastným koncem. Ondra v prvním kole narazil na Malťana Isaaca Ellula, který vypadal tak na pětadvacet let :). Ondra bojoval statečně, hra v přední části kurtu byla opravdu skvělá, bohužel při hře ze zadní části se nevyvaroval chyb a asi o ty prohrál. Déňa v prvním kole porazila slušně hrající Rakušanku Lenu Schindler  21:19 ve 3. setu. Barča pak zvítězila nad Malťankou Francescou Clark ve dvou setech 21:8, 21:16. Vojta byl ze svého protihráče z Ruska trochu nervózní, ale nakonec to zvládl v pohodě a Valentina Semenova porazil také ve dvou setech. Pak následoval trochu nešťastný zápas Ondry s Lukášem, kdy slibně rozehraný debl proti rakouské dvojici Piotr Lew Jaszczynski/Lorenz Windauer ztratili. Hlavním problémem byla nervozita Ondry, který tak zaplatil nováčkovskou daň na turnaji této kategorie, ale i o sbírání těchto zkušenostech to je. Vojta měl za parťáka v deblu Adama Srnce a první kolo zvládli na pohodu. Maďarská dvojice Adam Balogh a Vince Felix Boros jim moc práce nedala. 

Sobota začala mixem Vojty a Báry, kteří přehráli ruskou dvojici Zyrianov/Suni Li 21:17, 21:17. Zde jsem se trochu bál ruské koučky, která nešetřila především mladou Suni Li, řvát takhle někdo na mě, asi to nedám :). Poté následoval asi nejdramatičtější zápas, kdy Lukáš se svoji parťačkou Eliškou Mikešovou porazili rakouskou dvojici Oliver Truchanowicz Schwarz/Miranda Zhang 22:20 ve 3. setu. Vojta poté v siglu přejel trochu líného Rusa Vladislava Nei. K dalšímu singlu pak v souboji o čtvrtfinále nastoupila Barča a to s Rakušankou Hannou Gillesberger, kterou porazila 21:19 a 22:20. Na vedlejším kurtu hrála zároveň Déňa, která bohužel nestačila na velice silnou Francouzku Carlu Dubois [3]. Pote se obě sešly na stejné polovině kurtu, aby v pohodovém tempu porazily další Rakušanky Lenu Schindler/Fionu Steurer. V mixu se v souboji o medaile proti sobě postavili Vojta s Bárou a Lukáš s Eliškou Mikešovou. Zde byla vidět větší zkušenost prvně jmenovaného páru a i přes velkou bojovnost páru druhého z toho bylo vcelku jasné vítězství Vojty s Bárou. Asi nejhezčí byl zápas o semifinále Barči s Rakušankou Anjou Rumpold [4]. Ta Báru trochu podcenila a do prvního setu nastoupila trochu vlažně, Bára tím získala poměrně slušný náskok, který se jí podařil udržet až do dramtického konce prvního setu, který Barča vyhrála 25:23. V setu druhém Rakušanka výrazně přidala a byl to lítý boj o každý bod. Naštěstí našla Barča trochu více sil a vyhrála i set druhý 21:19. Zápas trval 39 minut, což je na dva sety poměrně dost. Současně na vedlejším kurtu bojoval Vojta, také o postup do semifinále. Ten ale bojoval asi více se sebou než s výborně hrajícím Pascalem Chengem [2]. Během celého zápasu se Vojta nedostal do pohody a na hře to bylo hodně znát. A moc nepomohly velice pomalé míče, kterými se hrál celý turnaj. Předposledním zápasem byla dámská čtyřhra, kde Barča s Déňou kontrolovaně porazily další Rakušanky Hannu Gillesberger/Mirandu Zhang 21:12 a 21:16. Závěrečným zápasem byl v 18:40 zápas Vojty a Adama s ruskou dvojicí Vladislav Nei/Aleksandr Zyrianov. Zde ukázali Rusové jak dokážou být nepříjemní, nejen svojí hrou, ale i chováním. Naši se ale nedali rozhodit, a po velmi vypjatém a nervózním utkání zvítězili ve dvou setech 25:23 a 21:17. Neděle se nám už tradičně moc nedaří a ani zde jsme to nezlomili. Nutno ale říct, že v neděli už žádní slabí hráči nejsou :). Ve velice slušném mixu prohráli Vojta s Bárou s francouzskou dvojici Gaspard Delabrosse/Carla Dubois 21 :16 ve třetím setu. Zde opět trochu chyběla Vojtova pohoda, ale i Barča přidala hodně nevynucených chyb od sítě. V singlu Barče ukázala Chorvatka Jelena Buchberger, že se má ještě co učit a moc šancí nedala. Velice podobně si vedli Vojta s Adamem proti dvojici Ilija Nicolussi/Jonah Quintens a to hlavně v prvním setu. V druhé polovině druhého setu začali mít naši hráči navrch, ale bylo už moc pozdě. Posledním pokusem projít do finálových bojů byla dámská čtyřhra. Barča s Déňou nastoupily proti velice mladým Ruskám. A byl to zápas, který jsem ještě neviděl. Rusky hráli velice dobře takticky, s pomalými míči vůbec nesmečovali a hráli pouze drop nebo klír a čekaly na chyby našich holek, které tvrdě trestaly. Technicky skvěle vybavená Tarasovová mě nepřestávala udivovat vyspělou taktikou i technikou, myslím, že o ní ještě uslyšíme. Naše jediná šance byla v zrychlení a vytvoření velkého tlaku, které mladé rusky už nezvládaly. Bohužel jsme byli schopni toto plnit pouze v setu druhém. V setu třetím již holky neudržely koncentraci a začaly kupit chybu za chybou a nebylo co řešit. Ale nic to nemění na tom, že vezeme od Jadranu 4 bronzy a Barča z každé disciplíny, což je krásné. Všem gratuluju a děkuju za vzornou reprezentaci oddílu, města a České republiky. MaK.

Výsledky | Fotky