Dvě zlaté a jedno stříbro z GPC U15!

V neděli 7.11.2021 se v Králově Dvoře konal turnaj v kategorii GPC U15. Na tento turnaj z Pardubic vyrazila tentokráte pouze dvojice hráčů Martin Hykel a Kryštof Ježek.

V Králově Dvoře jsme ještě doposud na turnaji nebyli a jak se brzy ukázalo, měl tento turnaj pro nás hned několik zvláštností. První zvláštností bylo to, že nejenom my, ale i ostatní hráči měli trošku problém najít místo konání turnaje. Podle propozic se mělo hrát v tělocvičně školy, ale jelikož se v těsné blízkosti školy nachází sportovní hala, kroky účastníků nejprve zamířily právě tam, aby následně zjistili, že mají jít jinam. Nakonec jsme společně nalezli odemčené dveře, na kterých nebyla jakákoliv zmínka, že se jedná o tělocvičnu a že se turnaj koná právě tam. Místní znalci asi vědí. Dalším překvapením byl hrací prostor. V tělocvičně byly čtyři kurty, mezi jejichž užšími stranami byla vzdálenost cca 30 až 40 cm. Pokud by si na dvou sousedních kurtech chtěli hráči při hře dojít na zadní čáru za míč, tak by pravděpodobně skončili na sousedních kurtech. Kromě toho se po stranách haly nacházely kruhy, které zasahovaly do kurtu a při vysokých úderech podél čar nebyl problém je zasáhnout. Další zvláštností bylo i to, že turnaj začal bez nějakého nástupu pouhým seznámením s pravidly.

Jelikož naše obvyklé partnerky do mixu nemohly díky svému postavení na žebříčku na turnaji startovat, domluvili jsme si partnerky více méně na místě. Pro Kryštofa Julii Königovou z SKP Kometa Brno a pro Martina Abrahamovou Adélu z BC Aktiv Lužiny. Martin s Adélou pravděpodobně hlavně kvůli nesehranosti a menší komunikaci během zápasu podlehli v prvním kole a nepostoupili. Kryštof s Julií na tom byli o něco lépe. Vše fungovalo, jak mělo a útočný styl hry „naší“ dvojice, který byl bez větších chyb, vedl celkem hladce do finále a ke konečnému vítězství. Pravda poslední set byl trošku napínavý, když končil 22:20 v náš prospěch.

V singlu Martin začal Martin těžkým a velmi vyrovnaným zápasem proti Vojtěchovi Pekárkovi z BK Arion Praha. Martin v zápase několikrát vedl, ale nakonec v dramatických koncovkách podlehl 22:20 a 22:20. Kryštof poměrně hladce postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na nasazenou dvojku Šimona Klecera z SK Kuklenská Brno. První set Kryštof prohrál za stavu 24:22. I když to Kryštofa stálo hodně problémů s dýcháním a hodně sil, druhý set vyhrál 21:18 a s vypětím sil přidal i třetí vítězný set 21:16. Původně chtěl Kryštof další zápasy v singlu vzdát, ale protože by to mohlo znamenat stopku do deblu, tak pokračoval. Do finále následně postoupil poměrně jednoznačným výsledkem 21:11 a 21:11. Ve finále jej čekala nasazená jednička Dennis Kerpl z Liberce. Dopředu jsme věděli, že za současného stavu není pro Kryštofa velká šance na vítězství a že by jej to stálo příliš mnoho sil. Z tohoto důvodu Kryštof zápas odehrál pro radost a na pohodu. I tak to nebyl odevzdaný zápas a bylo v něm mnoho velmi pěkných výměn na obou stranách. V singlu tedy Kryštof nakonec bere stříbro.

Ve čtyřhře byli kluci jako nasazená jednička a díky počtu šesti párů byli nasazeni přímo do semifinále. Kluky tak čekaly maximálně dva zápasy. Opět jsme vsadili na již osvědčenou útočnou hru, kdy Kryštof hlavně smečuje a Martin obstará vrácené míče. První zápas tak kluci vyhráli s jednoznačným výsledkem 21:4 a 21:5. Obdobně jednoznačně kluci vyhráli finále proti nasazeným dvojkám s výsledkem 21:15 a 21:10. Oba zápasy kluci hráli proti o dost vyšším soupeřům, ale výška není pravděpodobně dostatečnou výhodou.

Posledním nemilým překvapením pro nás byl fakt, že na konci turnaje neproběhlo žádné vyhlášení vítězů a že vítězové nedostali ani diplom ani medaile. Z tohoto důvodu zůstalo ocenění v podobě medailí na nás rodičích.

Za předvedené výkony a velmi dobrou reprezentaci oddílu patří Martinovi i Kryštofovi velké poděkování. LJe

Výsledky | Fotky