Akademici bojovali o tituly v Plzni

Ve dnech 11.-12.11. 2021 v Plzni se odehrálo akademické mistrovství ČR v badmintonu. Náš oddíl a svoje školy reprezentovali Tomáš Skála,  Jakub Skřivan, Petr Janoušek, Michal Grund, Matěj Ehm, Rozálie Bártová, Pavlina Krpatová a Lucie Krpatová. 

V pánském singlu v prvním kole vypadli proti svým soupeřům Péťa, Tom a Kuba. Čtvrtfinále si proti sobě zahráli Mišák a Mates. Zápas dopadl úspěšně pro Mišáka, který v semifinále prohrál s Honzou Viktorou a zajistil Pardubicím první bronzovou medaili. 

V ženském singlu Pája prohrála v prvním kole s  finalistkou. Rozárka první kolo vyhrála a ve druhém prohrála s vítězkou. 

V pánské čtyřhře v prvním kole prohráli Kuba s Kubou Tichým proti finalistůma a Mates s Míšou Morávkem proti vítězům. Mišák s Péťou se dostali do semifinále, kde prohráli s vítězi a zajistili nám druhou bronzovou medaili. 

V ženské čtyřhře v první kole prohrály Pája s Luckou v předčasném v finále proti vítězkám. Rozárka s Verčou Kubečkovou se probojovaly do čtvrtfinále, kde je zastavil finálový pár.

Ve smíšené čtyřhře nebudeme zmiňovat Kubův „mixový“ výkon. Obsadili jsme všechny medailové pozice. Pája s Matesem brali bronzovou, Mišák s Míšou Fuchsovou druzí a titul akademických mistrů ČR ve smíšené čtyřhře si domů vezou Lucka s Tomem.

Suma sumárum, z AMČR vezeme 3 bronzové, 1 stříbrnou a 1 zlatou medaili.

Děkujeme všem za reprezentaci a sportu zdar

Výsledky | Fotky