Mistrovství ČR U19 pod taktovkou Pardubic!

Nejúspěšnějším juniorem mistrovství se v brněnské X Aréně stal Adam Ehm, který vybojoval zlato a dvě stříbra. V kategorii juniorek a i celkově nejúspěšnější hráčkou celého mistrovství se dvěma zlatými medailemi se stala Káťa Valentová.

Do Brna na juniorské mistrovství ČR si vybojovalo postup hned devět pardubických badmintonistů (Anetka Vašíčková, Denisa Valentová, Barča Kulhánková, Káťa Valentová, Adam Burget, Vojta Havlíček, Pavel Jeništa, Tomáš Urbanec a Adam Ehm). 

Pavel s Anetkou narazili v prvním kole na dvojici Vrbka/Koliášová a bohužel dál jejich cesta turnajem nevedla. Pavel ještě zaskočil za Patrika Hrazdíru a Pepou Cirókem sehráli dramatické utkání s pozdějšími medailovým párem Běhounek/Valjent. Nakonec z toho byla prohra ve 3. setu 21:17, škoda. Vojta po nepovedeném mixu ukázal v zápase s Běhounkem, že i singl umí a po skvělém koncertovaném výkonu mohl slavit postup do čtvrtfinále. Zde narazil na Tomáše Pateru, kterému bohužel podlehl ve dvou vyrovnaných setech. V deblu s Tomášem svedli vyrovnanou bitvu s mistry ČR U17 Dvořák/Rázl. Nakonec to sice nestačilo, ale hra byla velmi dobrá. Denisa došla se svým mixovým parťákem Vojtou Frantou do čtvrtfinále, kde jim vystavili stopku pozdější finalisté Šulc/Šilhavá. V deblu, se svoji parťačkou Káťou Pokornou, podlehly v třísetové bitvě dvojici Johnová/Šolarová. Barča po mixovém trápení předvedla velice slušnou hru v singlu, kde v prvním kole porazila Dvořákovou a ve druhém těsně prohrála ve třetím setu s Kozempelovou 21:18. V deblu zaskočila do dvojice s Nelou Fliglovou a v první kole porazily dvojici Benediktová/Dvořáková ve druhém si mohly zahrát proti pozdějším vítězkám Hořínková/Valentová. Adamovi B. konečně vydrželo zdraví na velkém turnaji a ukázal, že se s ním bude muset počítat. V první kole porazil Vojtu Frantu v pěkném třísetovém zápase. V kole druhém na něj čekal pozdější medailista Vojta Poříz. Adam mu nedal nic zadarmo, ale navíc než na třetí set to nestačilo, ale zápas to byl velice pohledný. V deblu Adam zaskakoval za nemocného Pavla Maňáska a zaskočil opravdu skvěle. Nakonec Adamové urvali stříbrnou medaili a stali se vicemistry ČR v deblu. Adam E. přidal další stříbro v singlu, který už v podstatě vůbec nehraje a skvělé mistrovství zakončil zlatem s Káťou v mixu. Ta na celém mistrovství nepoznala hořkost porážky ani v jedné ze dvou kategorií co hrála, a nic jiného než dvě zlata z toho být nemohla. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílů a města Pardubice. MaK.

Výsledky | Fotky