Bárča + Déňa = zlato, zlato, stříbro na GPC dospělých Praze!

Hlavně na zkušenou se mezi dospělé na GPC vydaly do Prahy dvě odvážlivkyně Barča Kulhánková a Déňa Valentová. Pro Barču to byl dokonce první turnaj v kategorii dospělých. A rozdíly byly znát, ale možná trochu jinak než by se původně zdálo. Panuje zde trochu klidnější a pohodovější atmosféra než na juniorských soutěžích. V kategorii mužů byla úroveň velice slušná, hlavně v párovkách. U žen to je znatelně slabší. Celkově je fajn, že se zde trochu míchají kategorie hobby a závodních hráčů. V organizaci turnaje byla vidět menší zkušenost pořadatelů s pořadím zápasů, takže se turnaj natáhl až do 18 hodin, což při daném počtu hráčů asi nebylo nutné. A teď k výsledkům. Barča v mixu sehrála slušný zápas s parťákem Adamem Srncem (nejmladší hráč turnaje), ale zkušenosti ještě chyběly – škoda, že je los svedl hned proti Denise a Vojtovi. V singlu se ukázalo, že rozdíly v ženské kategorii kategorii U17 a dospělých jsou minimální. Barča v první kole porazila nasazenou jedničku Natálii Starou dvakrát 21:18, poté Terezu Holečkovou  21:14 a 21:13. Ve finále se potkala se stejně starou Vandou Sedláčkovou na kterou nestačila ve dvou setech. Zápas to ale nebyl vůbec špatný, byl plný dlouhých výměn, které bohužel vyhrávala Vanda. Déňa si domluvila mix s Vojtou Frantou, se kterým loni sehrála velice pěknou sezonu v kategorii U19, což jí vyneslo celkové 4. místo v ČR. A i zde ukázali, že mix jim obou jde velice dobře. Ale jednoduché to rozhodně neměli. V první kole jim Barča s Adamem moc práce ještě nedali, ale již v kole druhém museli podat skvělý výkon proti páru Myšák/Kobyláková nad kterým zvítězili 21:19 v 3. setu. Pak následovalo nelehké vítězství nad dvojicí Patera/Vnoučková (ti porazili dvojici Kulíšek/Sonnková). Ve finále předvedli strhující bitvu s dvojicí Krejčí/Treperová a po vítězství 21:14 ve 3. setu v celém turnaji zvítězili. Holky pak ve čtyřhře žen ukázaly, že zvládají i tuto disciplínu a po semifinálovém vítězství nad dvojicí Benešová/Vlášková ve finále porazili velice silnou dvojici z kategorie U17 Treperová/Sedláčková ve třech setech. Tím se Denisa stala nejúspěšnější hráčkou celého turnaje se dvěma zlatými, Barča přidává ke zlatu z deblu i stříbro ze singlu, takže musíme být velice spokojeni. Děkuju za vzornou reprezentaci oddílů a města Pardubice.

výsledky | fotogalerie