Stříbrná Eliška na Skalce :) GPC U15 – Praha!

Na další turnaj kategorie U15 vyrazili pardubičtí players ve složení Eliška Dufková, Jan Vladimír Stružka a Vojta Kubát. Na turnaj v badmintonové aréně Skalka se registrovaly málo vídané počty hráčů – 36 dívek a 33 kluků není na GPC zcela běžné, a dal se tak čekat dlouhý badmintonový den.

Mix
Vojta nastoupil do mixu s Mínou Haškovcovou z Hamru. V prvním kole narazili na pražáky Sedlák-Berková a hladce jim podlehli. Eliška s Honzou v prvním kole poměrně jasně porazili dvojici z Hamru Praha a vyrazili „pomstít“ Vojtu. S párem Sedlák-Berková sehráli nervy drásající tříseťák. Ve vypjaté koncovce třetího setu nechali pražáky okusit pardubickou medicínu (prasátek není nikdy dost)  a tak se za odměnu o sobě něco dozvěděli…. 🙂 Každopádně do čtvrtfinále šla naše dvojice. Tam jim vystavili stopku pozdější finalisté z Baníku Most (Langmajer-Burdová). E+H končí na 5.-8. místě.

Singl
Vojta měl v prvním kole volno a pak ho postupně čekala dvojice hráčů asijského původu, jejichž jména jsou „radostí“ pro všechny rozhodčí 🙂 Prvního z nich v druhém kole Vojta jasně přehrál, ale v kole třetím byl již Duc Trungh Dinh (všichni mu říkají Dan) z Astry nad jeho síly. První dva sety byly naprosto vyrovnané a až třetí skončil výraznějším rozdílem. O kolo dál se dostal v singlu Honza. První kolo free, v druhém Soukupa z Hamru „přejel“ a i ve třetím nebyl osmý nasazený Pihera z Proseka větší překážkou. Konečnou bylo pro Honzu čtvrtfinále proti prvnímu nasazenému. S Vrchotickým z Budějic ale sehrál slušný match a 5.-8. místo na „patnáctkách“ je pro Honzu pěkné vysvědčení. Eliška dopadla prakticky stejně jako Honza. První kolo free, ve druhém vyprovodila Lukovou z Hamru a ve třetím konečně přetlačila neoblíbenou soupeřku Nelu Pavlišovou z Astry. Konečná bylo čtvrtfinále a taktéž nasazená první hráčka a pozdější vítězka Frühaufová z Proseka. Alespoň v prvním setu Eliška Gabrielu trápila, na chvilku i rozbrečela…

Debl
V deblu měli kluci smůlu na los a hned na začátku „vyfasovali“ nasazené trojky z Astry – Švarce s Dinhem. Starší a urostlejší pražáci kluky „utloukli“ a bylo rychle po nadějích – zase ale mohli kluci za světla domů… Eliška si tentokrát „z klobouku“ vytáhla spoluhráčku z Vesce – Jaroslavu Trnkovou, se kterou se viděla poprvé až v hale 🙂 Bez velkých nadějí se s urostlejší a starší parťačkou pustili do hry. První kolo free, ve druhém všeobecné překvapení a holky vyřazují první pražský pár Dušánková-Bednářová. Ve čtvrtfinále holky porazily ve tříseťáku dvojici Proseku – třetí nasazené Bíbová-Tvrdíková….byla radost vidět vztekající se bezradné soupeřky 🙂 Do semifinále šly holky s čistou hlavou a jistotou medaile – nebylo co ztratit. Opět překvapily samy sebe a celkem hladce porazily i druhý nasazený pár z Astry – Pavlišová-Oubrechtová a juuuuuu, jde se do finále! Ve finále vše probíhalo dle známých not – holky vrátí na druhou stranu kurtu i nemožné a v pauze vedou 11:10. Po zásahu domácí trenérky mění první nasazený pár Fruhaufová-Burdová taktiku a zápas otáčí na svoji stranu a potvrzují své nasazení. Stříbrná medaile pro Elzu!!!

Perličkou turnaje byl velmi pozdní začátek posledního utkání – finále dívčího deblu v 21:00 a jeho rozhodčí – zcela nestranná Dominika Dufková 🙂

Až na příjezd do Pardubic po 23 hodině byl turnaj pro naše hráče velmi úspěšný. Kluci se začínají proti starším soupeřům čím dál víc prosazovat a Eliška opět potvrdila své nasazení v singlu, vylepšila s Honzou umístění v mixu a překonala očekávání v deblu – 3 medaile ze 2 víkendy – pokaždé s jinou spoluhráčkou. PD

výsledky |  fotogalerie