Eliška Dufková reprezentovala náš oddíl a Pardubický kraj na Olympiádě dětí a mládeže 2022

Zdravím všechny čtenáře reportů badmintonového oddílu TJ Sokol Polabiny Pardubice. V následujících řádcích se dozvíte něco málo o jubilejní desáté Olympiádě dětí a mládeže, kterou letos uspořádal Olomoucký kraj na přelomu června/července 2022.
K vidění bylo celkem 20 různých sportů, většina z nich se konala v Olomouci, badminton byl bohužel odehrán v Přerově, kde místní badmintonová aréna nedosahovala potřebných kvalit (nízký strop – obrovský počet výměn hráči opakovali, téměř žádné místo pro diváky ani
samotné hráče). Každý kraj reprezentovali čtyři hráči a jeden trenér, za náš oddíl konkrétně Eliška Dufková v roli hráčky a Jakub Skřivan v roli trenéra. Pardubický kraj dále reprezentovali David Křivka (Lanškroun), Daniel Čada (Rychnov nad Kněžnou) a Natálie Teplá (Holice).
Do Olomouce naše výprava vyrazila v neděli vlakem se všemi ostatními sportovci Pardubického kraje. Na úvod Olympiády byl připraven zahajovací ceremoniál na místním Andrově stadionu (fotbalový stadion prvoligové Sigmy Olomouc), který se povedl opravdu na výbornou. Atmosféra byla opravdu dechberoucí, zejména díky koncertu kapely Slza.
První hrací den nabídl úvodní dvě kola smíšené čtyřhry + první singlové zápasy ve skupinách. Zde Eliška spojila síly s Danem Čadou, ovšem los k nim byl opravdu nemilosrdný, souboj s pozdějšími vítězi této disciplíny – Čepela/Nýdrlová (Hlavní město Praha) skončil výsledkem 21:7 21:10. Ani druhé dvojici se nedařilo, David Křivka s Natkou Teplou schytali také těžký los a jasně prohráli ve dvou setech s dvojicí Patzák/Holubářová
(Královéhradecký kraj).
Ve dvouhře se Eliška první hrací den utkala s nasazenou hráčkou ¾ Nelou Flíglovou (Jihomoravský kraj), kde se potvrdily papírové předpoklady. Eliška na soupeřku recept nenašla (místní restaurace recept na špagety taky ne, pozn. red.) a po dvou jasných setech
svůj úvodní singl na turnaji prohrála. Natálka, Dan i David úvodní singly proti favoritům také prohráli, což pro Pardubický kraj znamenalo výsledné skóre 0:7 na zápasy.
Druhý den byla na programu dohrávka skupinové fáze dvouher + úvodní dvě kola čtyřher. Na úvod přišla osmá prohra v řadě, David Křivka nezvládl souboj o postup s Dennisem Kerplem (Liberecký kraj), zde obrovská škoda nezvládnuté koncovky druhého setu. První výhry jsme se přece jen dočkali, Daniel Čada zvládl závěrečný zápas ve skupině s
Tadeášem Holcem (Zlínský kraj) ve dvou setech, na postup ze skupiny to ovšem nestačilo. O pár minut později se ke svým dvouhrám dostaly i Natka s Eliškou. Obě holky podaly zlepšený výkon, zejména Eliška zaslouží pochvalu za první půlku druhého setu, do vítězného konce jsme to bohužel opět nedotáhli.
Následovaly čtyřhry. David s Danem úvodní duel zvládli dobře a naprosto jednoznačně zvítězili proti dvojici Rataj/Vytisk (Plzeňský kraj). Ve čtvrtfinále je čekal druhý nasazený pár Čepela/Srnec (Hlavní město Praha). Kluci na soupeře nedokázali najít recept a světlých
okamžiků v zápase z naší strany bylo opravdu málo, na druhou stranu musíme zmínit, že se jednalo o střetnutí s pozdějšími vítězi. Holky změřily síly s párem Drobilová/Lutsaková (Karlovarský kraj) V tomto zápase se nejvíce natrápil trenér Kuba, který musel vyrovnanou bitvu s nešťastným koncem zajíst čokoládou.

Na Olympiádě se hrálo o celkové umístění od 1. do 6. místa, proto naše kluky čekaly ještě dva zápasy o pořadí. V play-off o 5.-8. místo kluci nejprve zvítězili po pěkném výkonu proti dvojici Holec/Ondra (Zlínský kraj), následně je čekal souboj s nasazenými jedničkami Raška/Raška (Moravskoslezský kraj), kde soupeř potvrdil papírové předpoklady a po dvou setech zvítězil, což pro Davida s Danem znamenalo celkové 6. místo.
Ve čtvrtek se už badminton nehrál a tak byl prostor pro zhlédnutí ostatních sportů, konkrétně tenisu, sportovní střelby a basketbalu. Na závěr naše výprava vyrazila na koupaliště v Kojetíně a poté se přesunula zpět do Olomouce na závěrečný ceremoniál a následnou afterparty.
Summa summarum, 3 výhry, 3 snědené čokolády a nezapomenutelný zážitek. Nutno podotknout, že Pardubický kraj měl na turnaji nejmladší kádr (3x ročník 2009, 1x ročník 2007). Děkujeme za reprezentaci oddílu a Pardubického kraje.

JS

výsledky | fotogalerie