GPC U13 v Holicích

Ještě v prázdninovém termínu vyrazila do nedalekých Holic tříčlenná skupina pardubických hráčů sbírat zkušenosti.

Jirka Holeček, Valča Burgetová i Dominika Dufková sice ještě patří do kategorie U11, ale přesto se nebáli poprat se staršími soupeři.

Jirka narazil v prvním kole na úřadujícího mistra ČR v kategorii U11 Matouše Jandu a do dalších bojů v singlu nepostoupil. V mixu nastoupil Jirka po boku Aničky Kábrtové z Dobrušky a po vyrovnaném průběhu těsně podlehli sourozencům Vahalíkovým z Brna.

Dominika podlehla v třísetové bitvě Stelle Vahalíkové, když vyhrála druhý set a udělala ze zápasu hezké drama. V mixu spojila Dominika síly s Matoušem Jandou (Kometa), ale na o 2 roky starší soupeře nestačili a prohráli dvakrát 18:20 (oba stále U11).

Valča srdnatě odolávala o 3 roky starší Míše Hlouškové a v druhém setu (20:22) se dokonce schylovalo k velkému překvapení. V utkání o umístění pak ve třech setech porazila další výrazně starší soupeřku – Adélku Řezníčkovou a tak obě pardubické hráčky skončily shodně na 5.-6. místě. Valča našla mixového partnera v Kristiánu Bíbovi (Prosek) a přestože vyhráli první set, tak v později již tahali za kratší konec a byla z toho prohra 1:2 na sety.

Jedinou medaili si nakonec z Holic odvezly Valča s Dominikou v deblu. Soutěže se účastnily pouze 3 páry, takže placka byla jistá. Hrála se tabulka – každý s každým. V souboji s v součtu o 5 let staršími Hlouškovou a Antalovou to byl nerovný boj, ale ostuda to nebyla. 

Zápas o stříbro holky svedly s dvojicí Řezníčková – Vahalíková. Nebudeme vás napínat – byly to nervy a ve třetím setu našim holkám utekla stříbrná medaile netěsnějším možným výsledkem 19:21. Bronzová medaile ale nakonec smutek z těsné porážky rozehnala.

Dalším nejbližším turnajem bude OP U13 naší oblasti, který se koná 10.9.2022 v Hradci Králové.

(PD)

Výsledky | Fotogalerie